İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener’den Pursaklar ve Keçiören’de esnaf ziyareti Açıklaması

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin açıkladığı Toplumsal Göz Projesi’yle ilişik, ” Vatandaş neyi aldığını, hangi kadar ödeyeceğini bilmek zorundadır. Projeye söyleyecek sözümüz bulunmayan. Onlara düzeltmeleri üzere seçkin tür imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde tığ geleceğiz, o projeyi yapacağız.” dedi.

Akşener, Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde esnafı müzakere etti.

Akşener, Keçiören ziyareti sırasında kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Kur Korumalı TL Yatırım Hesabı sistemini eleştirerek, “75 bilyon teklik ödendi sahiplerine. 75 bilyon lira cebinizden daha çok. 75 milyar liralık lacerem gitti? Çünkü Türkiye’nin seçme türlü borcunu altın, dolar ve avro ile yaptılar. Ekonomiyi yanlışsız yönetemediler.” diyerek konuştu.

Esnaf ziyaretlerini sürdürdüklerini tabir fail Akşener, “Demincek ‘FETÖ’cü’ dediler olmadı, ‘PKK’lı’ dediler olmadı, ‘Faili meçhulcü’ dediler olmadı. Denilmedik aynı husus kalmadı. Ama biz o dükkanları gezmeye devam ediyoruz. O dükkanların içinde bugüne büyüklüğünde bir partiyi yermedim, partimi övmedim, yaymaca yapmadım. Çabucak dertlerinizi öğrendik. Bizim politik anlayışımız budur.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin açıkladığı Sosyal Hane Projesi’hangi de değinen Akşener, şunları kaydetti:

“Bakın seçime akla yatkın gidiyoruz. Hangi yaptılar? Sosyal Konut Projesi ortaya koydular. Mantık kendisine makul amma anlatılmayan tıpkı yanı var. Hangi büyüklüğünde ödeyeceğiniz galiba değil. Demincek Hayrettin Karaman’dan değil amma bu işi mebzul bilenlerden fetva almalarını referans ediyorum. Zira aynı vatandaş neyi aldığını, hangi büyüklüğünde ödeyeceğini sanmak zorundadır. Onu beyan etmek zorundasınız. Bakın projeye söyleyecek sözümüz bulunmayan. Onlara düzeltmeleri amacıyla seçkin makule imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde tığ geleceğiz, o projeyi yapacağız ve gerçekten fakirin evini ödeyebileceği şekilde yapıp teslim edeceğiz.”

Esnaf ziyaretleri sırasında ara sıra ahzüita özne Akşener, balıkçıda gazetecilere balık izaz etti.

Akşener, sabahleyin saatlerinde Pursaklar’da orgazm önderleri ve aksiyon insanlarıyla da benzeri araya geldi.Share: