İYİ Tümen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’üstelik İYİ Fırka Evcil Yönetimler Başkanlığınca planlı bölge istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Parti Domestik Yönetimler Başkanı Stabil Ergun, tıpkısı otelde planlı derinti öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni türlü koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan geçmiş geniş şümullü 3 şişman evcil yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise mevkut namına Türkiye’nin dört bir tarafında bölgesel meşveret toplantıları gerçekleştirdiklerini tamlayan Ergun, şunları kaydetti:

“Bu yıl içerisinde ilk İstanbul’bile sonrasında de Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’üstelik, belde illerimizin karışma olduğu lehçe müracaat toplantıları tertip ettik. Zaman da analog benzeri toplantıyı Kayseri’da yapmak için buradayız. İYİ Tümen Kayseri İl Başkanlığımızın sülale sahipliğinde düzenleyeceğimiz bölgesel istişare toplantımıza kesim milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas toprak başkanlarımız, evcil yönetimlerden sorumlu devlet başkan yardımcılarımız ve ilçe başkan yardımcılarımız, iklim ve ilçe belediye meclis üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi yerli ve ulusal düzeyde yönetmeye istekli partimizin yerli yönetimlerle ilgilendiren politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye müteveccih değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasi, soylu erki ve toplumsal olarak neredeyse bütün rakamların tasdik ettiği üzere maatteessüf ülkemiz herhangi bir alanda son 30-40 yılın arz baskı dönemi yaşamaktadır. bahis konusu zorlukları yaşamamızın esas nedeni bellidir. Bu dönemi yer alçak şekilde geçiriyor olmamızın nedeni kamu yönetiminde yaşadığımız sistemsel benzeri formül krizidir. Yaşadığımız sistemsel idare krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem üstelik bu sistemi kurgulayıp icra edenlerin bizzat kendileri amil olmuştur.” dedi.

Açıklamanın ardından basına sınırlı gerçekleştirilen toplantıya İYİ Fırka Kayseri Mebus Dursun Tutturgaç bile katıldı.

Share: