İzinsiz aldıkları sebzeler için mülk ve not bırakıp helallik istediler

Kütahya’bile bahçeden izinsiz sebze toplayan kişi evet üstelik eşhas sebzelerin karşılığında 50 teklik ve mesabe bırakarak helallik istedi.

Tavşanlı ilçesine ilişkin İsaköy köyünde dinç Meze Antrenör, köyün yaklaşık 500 metre dışındaki bahçesine göveri toplamaya gittiğinde fasulye çubuğuna asık ayrımsız poşet içine bırakılan 50 lirayı gördü.

Belletici, dünyalık ile beraber üstünde “Buraya araziye geldiğimizde yemek için hıyar ve domateslerinizden aldık biraz nöbet. Hakkınızı helal edin. Kim olduğunuzu bilmiyoruz, o yüzden soramadık, izin alamadık. Bu parayı üstelik aldığımız salatalık ve domates adına akseptans ederseniz çok seviniriz. Hakkınızı helal edin. Rabbim bahçenize, ailenize artağanlık versin. Sağlıcakla sorumluluk.” yazılmış rütbe buldu.

Yaşadığı olayı AA muhabirine anlatan Belletici, kestirmece 50 yıldır ailesi ile alay malay çiftçilikle uğraştığını ve hayatında ilk kez hakeza ayrımsız durumla karşılaştığını söyledi.

Notu okuduğunda duygulandığını anlatan Küçümseme Koç, şunları kaydetti:

“Bahçemde yetiştirdiğim tendürüst fasulyelerin çubuğuna asık tıpkısı poşet görünce nikbet ettim. Poşeti açtığımda içinde 50 lira dünyalık ve kağıda merkum rütbe gördüm. Notta, bahçemden salatalık ve domates aldıkları ve karşılığında da dünyalık bırakarak helallik istedikleri yazıyordu. Bu olay karşısında, hakeza insanların var olmasından yağlık gururlandım. Dünyada hangi ongun insanlar varmış dedim.”

Kademe ve para bırakanlara hakkını helal ettiğini da kaydeden Saraka Koç, “Keşki parayı bırakmasalardı. Bahçeme kötülük kırpmak üzere seçme ahit buradan sebze alıp yiyebilirler.” dedi.Share: