İzmir Tecim Borsası heyeti Ankara’da ziyaretlerde bulundu

İzmir Ticaret Borsası (İTB) heyeti, Ankara’de değişik ziyaretler gerçekleştirdi.

İTB’den yapılan açıklamaya göre, İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Sedir Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, yönetim kurulu üyeleri ve idari ekipten oluşan borsa heyeti, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci ve Arazi Mahsulleri Ofisi (TMO) Umumi Müdürü Ahmet Güldal’ı ülfet etti.

Bakanlık ziyaretleri kapsamında Vekil Muş ve Bakan Kirişci’ye İzmir Ticaret Borsası’nın üzerinde bunaltıcı kendisine çalıştığı İzmir Ekincilik Teknoloji Merkezi ve Veli Gastronomi Projelerine ilgili banak yapıldı, sektörel tayin ve önerilere ilişkin dosya sunuldu.

Borsa Heyeti, Ahmet Güldal’ı ziyaretinde zayıf üzüm ve tahıl özellikle doğmak için, tarımsal piyasalardaki gelişmeler hakkında rey alışverişinde bulundu.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan İTB Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli, “Ekincilik ülkemiz üzere ciddi öneme erbap. İzmir Tecim Borsası yerine ‘Türk Tarımının Silikon Vadisi’ sloganı ile yola çıktığımız İzmir Ekincilik Teknoloji Merkezi Projemiz ile tarımın teknoloji ile entegrasyonunu sağlayarak ekincilik sektörünün sürdürülebilirliğine yardım koyacağız. Projelerimizin hayata geçmesinde hem Tecim hem da Ekincilik ve Orman Bakanlığı girmek amacıyla gelişigüzel iki bakanlığımızın desteği berenarı önemli. Ziyaretimizde, ekincilik ve ekincilik ürünleri ticaretindeki belirleme ve öneriler dosyalarımızı da temas iki Bakanımıza en fırsatı yakaladık ve düşün alışverişinde bulunduk. Kendilerine hem projelerimizin gerçekleştirilmesi sürecinde verdikleri destekler üzere hem de aile sahiplikleri üzere teşekkürname ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: