İzmir yerel haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’da eğitimde ve istihdamda vadi alamayan güre kadınların konuşu ve içtimai hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Gailesiz Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi birlikte CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana uygun aksiyon ve ekonomik nema” hedefiyle yola çıkılan proje, Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile Mesai ve Içtimai Güvenlik Bakanlığı aksiyon birliğinde, Konfedere Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı marifetiyle yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir tayyareci memleket seçildi.

Projenin İzmir ayağını yürüteç Konfedere Milletler Kalkınma Programı İzmir Düz Program Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Umu Karaarslan, Düzentileme ve Sosyal Asayiş Bakanlığı İstihdam Politikaları Ünite Uzmanı Esra Sermin Ata, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın yer aldığı kadro Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını durumunda denemek için Gaziemir Belediyesi’ne konuşma etti. Ekip, Gaziemir Belediyesi Matbuat Eser ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Âlim ile görüştü. Görüşmenin arkası sıra Gaziemir Şehremini Halil Ardıl’nın da onay vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda birlikte kadının içtimai hayatın rastgele alanında bulunması için çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın de alelhusus bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Mürekkep Milel, Sabancı Vakfı kabil balaban kurumlar aracılığıyla bile görülmüş olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler üzere CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna büyüklüğünde destekliyorum. Bu proje ile çıktı kadının eğitim bilimi ve iş olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilgin ise bu projede vadi almaktan itibar duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, seçkin geçen zaman çıktı vatandaşımızın hareket sahibi olması amacıyla kocaman benzeri delalet görevi görüyor. Hem iş verenle hem üstelik hisse senedi arayan yurttaşlarla empati kuran tıpkı gurur olduk. Belediyedeki ekibimizin birlikte özverili çalışmasıyla ortalama seçme kamer 100 vatandaşımızı, serencam 16 ay süresince bin 620 vatandaşımızın hareket sahibi olmasına vasıtalık ettik. Bu çalışmalarımızın Birleşmiş Uluslar Programı aracılığıyla dahi görülmüş olmasından nazik mutluluk duyuyoruz. Geleceğini Kuran Taze Kadınlar Projesi’ne majör katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Share: