Kaburgacı Yaşar, deprem bölgesine desteğini sürdürüyor

Adanalı kebapçı Yaşar Okumuş, depremin önceki gününden bu yana tonlarca deri ile on binlerce Adana Kavrulmuş dağıtarak depremzedelerin birlikte oldu.

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler şişman yıkıma öğün açarken, Adana’üstelik kebapçılık fail Yaşar Kültürlü depremin geçmiş gününden bu yana 11 ile tek biricik giderek depremzedelere tonlarca cilt ile hazırladığı on binlerce kebabı ağırlama etti. Sonuç adına dün Adıyaman’a revan Yaşar Münevver ve ekibi, burada kısaca 15 metrelik korluk kurup binlerce kebap hazırladı. Henüz bilahare kebapları pişiren Okumuş, Adıyamanlı depremzede vatandaşlara kısaca 20 bin Adana kebap dağıttı. Depremzedeler kavrulmuş ahzetmek için yüzlerce metre pöçük oluşturdu. Kebaplarını düz depremzedeler, Işıklı’a teşekkürname etti.

Depremin evvel günlerinde Adana Kebabın birlikte on binlerce sandviçte yapıp dağıttıklarını aktaran Yaşar Kültürlü, “Ben kimseden bir husus talep etmeden hep yardımları kendim yapıyorum. Yardım yapınca bahtiyar oluyorum. Ego bu insanlardan kazandığımı idraksiz onlara veriyorum. Diğer esnaflara üstelik yaşıt olmasını murat ediyorum. Zelzele bölgesindeki insanlar hakeza yardımları görünce bahtiyar oluyorlar, yegâne olmadıklarını, devletin ve milletin ahali ele onların yanlarında olduklarını görüyorlar. Onların mutluluğu temas şeyden mefret” diye konuştu. – ADANA

Share: