Kahramanmaraş’ta huzurevi sakinlerine aşure ağırlama edildi

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde Aşure Ayı kocaoğlan zımnında Şehit Hakan Duyğal Huzurevi Yaşlı Hizmet ve Iyileştirme Merkezinde aşure etkinliği düzenlendi.

Ilbay Ömer Faruk Coşkun, SELIM Fırka Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir ile Habibe Öçal ve Onikişubat Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek, kazanlardan doldurdukları aşureleri ???????huzurevi sakinlerine izaz etti.

Vatandaşların Aşure Ayı ayını tebrik eden Vali Ateşin, bu kapsamda alaca aş dağıttıklarını söyledi.

Muharrem ayının bereketini büyüklerle birlikte paylaşmaya çalıştıklarını tamlayan Ateşin, “Aşure Ayı ayı vesilesiyle Onikişubat belediyemizin huzurevimizde yaşlarımıza yönelik ayrımsız alaca aş etkinliğinde beraberiz. Büyüklerimizle tıpkı araya geldik onlara keyif sağlık dileklerimizi ilettik ve bu Muharrem ayının bereketini büyüklerimizle alay malay paylaşmaya çalıştık. Ben bu etkinlikte bindi veren Onikişubat belediyemize şehremaneti başkanımıza emeği güzeşte arkadaşlarımıza mülk müdürümüze teşekkürname ediyorum. Buradaki büyüklerimizin dahi herhangi bir birini ellerinden öpüyoruz sağlık sağlık içerisinde anlı şanlı etraflı ömürler diliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

YANLIŞSIZ Fırka Kahramanmaraş Saylav Habibe Öçal üstelik programda emeği geçenlere teşekkür ederek, vatandaşların Muharrem ayını tebrik kartı etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise ilişki ve el birliği duygularının Aşure Ayı ayında ön plana çıktığını söyledi.Share: