Kahramanmaraş’ta martir aileleri ve gazilere alaca aş ikramı yapıldı

Onikişubat Belediyesi ve Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği gelişim birliğiyle martir aileleri ve gazilere müteveccih aşure etkinliği düzenlendi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin bahçesinde düzenlenen programda, Ilbay Ömer Faruk Coşkun ve Onikişubat Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek, martir aileleri ve gazilere alaca aş ağırlama ederek al gül dağıttı.

Ateşli, burada yaptığı konuşmada, Aşure Ayı ayının bereketini martir aileleri ve gazilerle sarılmak istediklerini belirtti.

Şehit ve gazi aileleriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ateşin, “Aşure Ayı ayı bereket ayıdır. Bizde bu bereketi zaman Onikişubat belediyemizin yardım ve destekleriyle martir ve gazi ailelerimizle paylaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Programa, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emniyetli Terzioğlu, Kahramanmaraş İl Güvenlik Müdürü Iyi Cebeloğlu, Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Bahtiyar Kayaç ve ilgililer katıldı.Share: