Kahramanmaraş’ta vatandaşlara aşure ikram edildi

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi, Göksun Belediyesi ve Afşin Ülkü Ocakları vasıtasıyla vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Ulu Cami’de planlı programda Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Sakıncasız Terzioğlu ve DÜRÜST Tümen İl Başkanı Fırat Görgel vatandaşlara alaca aş izzetüikram etti.

Başkan Güngör, yaptığı konuşmada, Aşure Ayı ayının İslam dininde hususi ayrımsız yeri olduğunu dile getirdi.

Vatandaşların aşure ayı ayını kutlama fail Güngör, “Kerbela olayı yemeden içmeden Dindar dünyasının değil insanlığında ortak acısı. Bir hakim kişinin söylediği üzere ‘İnsanların göz yaşları bütün farklı türlü ama rengi bütün aynıdır.’ Bugünde coğrafyamızda benzer hâller yaşıyoruz. Bu kamer vesilesiyle şehrimizde hem STK’lar hem hemşerilerimiz bu ayın ruhuna akla yatkın yerine programlar yapıyorlar. Rabbim bu kontak ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Göksun

Millet Meydanı’nda planlı programda üstelik Göksun Şehremini Hüseyin Ateşin Kültürlü ve ilçe tören düzeni üyeleri yoluyla vatandaşlara alaca aş ikram edildi.

Başkan Işıklı, programda, Aşure Ayı ayının Müslümanlar üzere önemine bel ederek, “Muharrem ayının insanlık alemine hayırlar getirmesini bağlantı, beraberlik ve muadele ortamının güçlenmesine açacak olmasını murat ediyorum” diye konuştu.

Afşin

Afşin Sav Ocakları vasıtasıyla Eshab-ı Kehf Camisi’nde planlı etkinlikte ise vatandaşlara alaca aş dağıtıldı.

Başkan Kenan Narven, Aşure Ayı ayının ve alaca aş etkinliklerinin, Türk- İslam geleneğindeki yerinin haddinden fazla balaban olduğunu belirterek, etkinliğe katılanlara teşekkürname etti.

Etkinliğe Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Büzük, Kahramanmaraş Sevgili Ocakları Başkanı Dursun Nar ile vatandaşlar katıldı.

Share: