Kapsamı genişletilen ücretsiz aşındırmak uygulaması Karaman’da başladı

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının hayata geçirdiği “5 Milyon Öğrenciye Ücretsiz Aşındırmak Uygulaması” kapsamında bu zaman Karaman’da 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz aşındırmak veriliyor.

İl Millİ Eğitim Müdürü Mehmet Canlı, Müşkül Melik Rast Ortaokulu ile Martir Durmuş Ulu Etraflı İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek ücretsiz kemirmek uygulaması üzerine yetkililerden bilgi aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Karaman’a gelen1300 depremzede öğrencinin, eskimemiş arkadaşları ve öğretmenleriyle dersbaşı yaptığını ve ücretsiz yemek uygulamasından faydalandığını tabir eden Canlı, aplikasyon çerçevesinde okul mutfağında yemek hazırlama imkanı olan anaokulları ile bünyesinde anasınıfı bulunan ekol ve kurumların aş damı ihtiyaçları amacıyla okullara gerekli desteğin verildiğini söyledi.

Okulların açılmasıyla başlayan pratikte özel adına hazırlanan menülerin öğrencilerle buluştuğunu tamlayan Etkili şunları kaydetti:

“Öz mutfağında yemek hazırlaması olanaklı sıfır okullarımızın tagaddi hizmetini öğretmenevimiz marifetiyle sağlıyoruz. Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla leyli meccani, taşıma kapsamındaki öğrencilerimiz ve anaokulu ile anasınıfı öğrencilerinin cümlesi, özel terbiye çığır okulu ve hususi yetişek aplikasyon okulu öğrencilerimiz ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor. Bu zaman itibariyle ilimiz genelinde 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz kemirmek veriliyor. Emeği sabık bilcümle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Share: