Kara yollarında nitelik

Esmer yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yoğun gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Günindi-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi seçme zaman 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Mağrip Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde esen şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu el sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım özge istikametten iki taraflı devam ediyor.

Bozkır-Yarayan yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki inkıraz nedeniyle erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane yer sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane kasaba yolu) 13 tünelde yapılacak hareketlilik, elektronik sistemi hizmet ve tamirat çalışması sebebiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde erişim yegâne şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde uç ve yaya kaldırımı çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun tıpkı bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü munsap imal çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim mukassem yolun bir bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Share: