Karaca yollarında buut

Kara yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde güç gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, Ankara Belde Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamir çalışması sebebiyle bu yönde muvasala cem kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Mağrip ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde hizmet-tamirat çalışması nedeniyle İstanbul yönü sıhhatli abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında hizmet onarım çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında planlı icraat nedeniyle yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla çevirgeç trafiğine kapatıldı. Bu kesimde erişim belde yolundan bitmeme ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, onarım ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde kere teşmil çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde imal çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

Share: