Karanlıkdere Kanyonu, doğal güzelliğiyle dağcıların rotasında

Erzurum’un Şenkaya ilçesi sınırındaki saf güzelliğe topluluk Karanlıkdere Kanyonu, dağcıların üslup ve tırmanış rotaları ortada bulunuyor.

Türkiye Alpinizm Federasyonu’nun (TDF) Kars ve Ardahan’daki üyelerinden oluşan 10 kişilik kadro, dip ve uzun vadiler, mağaralar ve kayalıkların bulunduğu vadide tabiat yürüyüşü yaptı.

Sonbahar renklerine bürünen vadide doğayla çöz içe sunturlu koridor geçiren dağcılar, etkinliği 10 kilometre yürüyüşle tamamladı.

Federasyonun Ardahan Temsilcisi Muhammed Saika, AA muhabirine, Karanlıkdere Kanyonu’nun iyice doğasını yakından elde etmek üzere etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Kanyonun şanlı tıpkı seyahat yeri olduğunu, bu nedenle başkalarının birlikte bölgeyi görmesini istediklerini ifade fail Yıldırım, “Amacımız bu ve tıpkısı yerleri keşfederek bölgemizin tanıtımını seçmek. Buraya elan çok vatandaşın gelmesini ve bu eşsiz saf güzellikleri kendilerinin üstelik yaşamasını istiyoruz. Bu temennilerle Karanlıkdere Kanyonu’na birlik vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Share: