KASAPOĞLU ÖĞRENİM KREDİLERİNİN ÜZERİNDEKİ PARA ŞIŞKINLIĞI FARKI YÜKÜNÜ BILE GENÇLERİMİZİN ÜSTÜNDEN ALIYORUZ

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Önümüzdeki günlerde parlamentomuz yasalaştıracak, kredilerin üzerindeki enflasyon farkı yükünü de gençlerimizin üstünden alıyoruz. Sonunda tahsil kredisi alanların sadece anne parayla alay malay ödemesi gerçekleştirilecek dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında Kütahya’ya geldi. YANLIŞSIZ Parti’li uray başkanları ve kuruluş mensuplarıyla kahvaltıda bire bir araya mevrut Bakan Kasapoğlu, elan sonradan basın toplantısı düzenledi. Bakan Kasapoğlu’nun yanında toplantıda DOĞRU Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile milletvekilleri, kaymakamlık şehremaneti başkanları, yer yönetim kurulu üyeleri ve partililer meydan aldı. Gençlere sağlanan bindi ve yatırımlar hakkında konuşan Kasapoğlu, muhalefete bile eleştirilerde bulundu.

‘HARÇ KONUSUNU KİMSE HATIRLAMIYOR BİLE’

Ülke genelinde 500 binden çok gence burs, 1 milyondan aşkın gence ise emniyet desteği sağladıklarını rapor eden Kasapoğlu, Önümüzdeki günlerde parlamentomuz yasalaştıracak, kredilerin üzerindeki şişkinlik farkı yükünü bile gençlerimizin üstünden alıyoruz. Böylelikle öğrenim kredisi alanların yemeden içmeden ana parayla birlikte ödemesi gerçekleştirilecek. Birileri sözde bugüne büyüklüğünde gençleri ötekileştiren, gençlerin önüne engeller koyanlar, kendileri değilmiş üzere davranıyorlar. Ancak onların bir zamanlar gençleri pekâlâ ötekileştirdiğini, onları lacerem eğitim hakkı özellikle girmek için önlerini kapamaya çalıştıklarını unutmadık. Ama bu ülkenin tüm evlatlarını kucaklayacak ayrımsız özveri ile hem eğitimle ait hem öğrencilerimizin toplumsal ve siyasal haklarıyla ilgilendiren metin haddinden fazla çabayı ortaya koyduk. Müntehip ve seçilme yaşı, üniversiteler, darülfünun harçları ile ilgili. Ancak anca tıpkı duruma getirdik kim; harç konusunu kimse hatırlamıyor üstelik. Bu şekilde tarihe gömdüğümüz metanetli çokça eskiye dayalı bariyer, eskiye dair şikayet var dedi.

‘TÜRKİYE’NİN 207 ÜNİVERİTESİ VAR’

Bakan Kasapoğlu, zaman Türkiye’birlikte 207 darülfünun olduğunu belirterek, Fırsat eşitliğini neymiş değil; özde benzeri şekilde ortaya koyarak, arz ilkin birlik illerimize üniversite açarak; bugün Türkiye’nin 207 üniversitesi var. Karar alma süreçlerinde, sivil toplumda, değme yerde gençlerimizin görev aldığını, elçi ruhu güçlendirme noktasında artırdık. çıktı dahi bire bir ruhla gençlerimizin yanında olmaya bitmeme edeceğiz diye konuştu.

Kütahya stadının temelinin bu sene süresince atılacağı nâkil Kasapoğlu, Bu stadyum, elbette ayak topu odaklı aynı biçim. Amma amma velakin hayat dolu kasılma anlayışımız gereği, idman sahalarıyla ve imkanlarıyla ayrıksı branşlara dahi hizmet edecek nitelikte, donanımda, dinamizmde tıpkısı kasılma olur. İnşallah sunma gelişmemiş zamanda tamamlanmasını temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

Share: