Kaspersky, bakir çevrimiçi siber asayiş eğitimi başlattı

Kaspersky, “Işlek Ateş Amaçlı Yazılımlarda Bilakis Mühendislik” uzmanları üzere kullanılmamış çevrimiçi siber düzenlilik eğitimi başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kaspersky uzmanları vasıtasıyla geliştirilen “Devingen Çığlık Amaçlı Yazılımlar İçin Aksine Mühendislik” eğitimi, asayiş ekiplerinin düşüncesiz telefonları hedefleyen siber tehditlere alın koyma becerisini artırmaya havari oluyor.

Yeni yetişek programı, Android faal enstrümantasyonu ve Ghidra evcil düet dosyalarda aksine mühendislik gibi becerilerin geliştirilmesine odaklanıyor.

Gelişmiş stator çözümleme özelliklerini dahi kapsayan terbiye, Android ve iOS amacıyla hazırlanan ateş parçası üzücü amaçlı yazılımların elbet çözümleme edileceğini detaylandırıyor.

Bu, kamu sektöründe, BT düzenlilik şirketlerinde, güvenlik laboratuvarlarında ve kurumsal SOC ekiplerinde atak yıldırma avına dayalı becerilerini derinleştirmek isteyen uzmanlar için güzel bir okazyon sunuyor.

Tüm terbiye materyalleri ve 100 saatlik mevhum laboratuvar şeş kamer boyunca öğrencilere boş olacak

“Işlek Çığlık Amaçlı Yazılımlarda Bilakis Mühendislik”, Kaspersky Eksperlik Eğitimi portföyüne eklenen yeni tıpkı ağırşak kendisine öne çıkıyor.

Kaspersky’nin siber asayiş alanındaki engin deneyimine raci kurs, şirketin önde gelen etkin ateş gayeli yazılım uzmanlarından Victor Chebyshev marifetiyle hazırlandı.

Ağırşak MagicKarakurt, LightSpy ve DuKong framework gibi bazı olağanüstü ve eşsiz acı amaçlı yazılım örneklerinin bilakis mühendisliğinin şüphesiz gerçekleştirildiğini içeriyor.

Ağırşak kapsamında öğrenciler izinler, dizeler, imza ve cins dosyaları kadar farklı göstergeleri inceleyecekler, Android ve iOS amacıyla yerel kitaplıkları ve cümbüşlü zehir amaçlı yazılımları kuşkusuz çözümleme edeceklerini öğrenecekler.

İyi kurmaca videolar ve kılgılı mevhum laboratuvarlarla öğrenmenin etken olması sağlanırken, isteğe sadık yetişek formatı öğrencilere özlük yeğleme ettikleri ivinti ve tempoda terbiye ahiz imkanı sunuyor.

Tüm eğitim bilimi materyalleri ve 100 saatlik mevhum laboratuvar altı ay boyunca öğrencilere yalınlık olacak.

“Ağırşak kapsamında dağ oruçlu yazılım örneklerini göstereceğiz”

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Kaspersky Sarrafiye Düzenlilik Araştırmacısı Victor Chebyshev, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ortaklık içre canlı cihazların kullanımı çokça oylumlu. Bu, siber asayiş ihlalinden çekimsenmek üzere uslu telefonların hastalık olduğu temas tip tehdide karşı kuruluşların hazırlıklı olması üzere bir hastalık ortaya koyuyor. Bu riski ayn uğrunda bulundurarak düzenlilik uzmanlarına ve SOC ekiplerine yönelik, devingen tehditleri bir zamanlar tespit etmelerine ve işletmeyi güvende tutmalarına yardımcı olacak bir kurs hazırladık. Kurs kapsamında kötü oruçlu yazılım örneklerini göstereceğiz ve öğrencilere uzun ameliye yorumlar sunacağız. Ayrıksı bir kursta böyle tıpkısı uygulama bulmanız mukavemetli muhtemel değil.”

Share: