Kastamonu’da gönüllü berber dükkânı ve kuaförler sarsıntı bölgesine gidiyor

Kastamonu’da fahri berber dükkânı ve kuaförler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgedeki depremzedelerin kişisel bakım ihtiyaçlarını ücretsiz durdurmak için bölgeye hareket etti.

“Asrın felaketi” namına nitelenen depremlerden etkilenen depremzedelerin morallerini yükseltmek ve ihtiyaçlarını iletilmek için çekicilik, yapılış ve vatandaşlar çaba gösteriyor.

Kastamonu Berberler ve Kuaförler Odası üyesi 9 fahri berber ve güzellik salonu depremzedelerin saç kesimi ve tıraş kabilinden zatî bakım ihtiyaçlarını eğlemek için aynı minibüsle bölgeye doğru yola çıktı.

Kastamonu Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cahit Kıcıroğlu, AA muhabirine, depremzedelere moral almak için bakım sunmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Kente gelen depremzedelere henüz ilk ücretsiz zatî hizmet hizmeti verdiklerini anlatan Kıcıroğlu, “Valiliğimizin desteğiyle sarsıntı bölgesine 4’ü kadın, 5’i eş kuaförü kalkmak için 9 üyemizi gönderiyoruz. Arkadaşlarımız 3 bölüm konaklayacak.” dedi.

Depremzede vatandaşların zatî bakıma ihtiyacı olduğunu ve bunun ruhsal yerine birlikte gür geleceğini düşündüklerini dile getiren Kıcıroğlu, “Oradaki insanların mağduriyetini bire bir nebze azaltmayı düşünüyoruz. Bunu dönüşümlü olarak sonsuz yapmayı düşünüyoruz. Antrparantez bir otobüsle 40 yabanlık ekiple oradaki vatandaşlarımıza dayanaklık etmek istiyoruz. Bu konuda bile çalışmalarımız var. Kastamonu adına yer sarsıntısı bölgesindeki insanların her cins yanlarındayız.” diye konuştu.

Kıcıroğlu, büyüklük yerine irtibat içre olunursa 70 ilin 11 ili ayağa kaldıracağına inandığını ve Türkiye’nin hareketli aynı ululuk olduğunu kaydetti.

Kuaförlerden Mehmet Yavaş birlikte sarsıntı bölgesindeki yaraları tıpkı nebze dahi olsun sarabilmek amacıyla bölgeye gideceklerini belirterek, “Kişisel bakımlarını uydurmak, faydalı dualarını kabul etmek amacıyla gidiyoruz. Az Buçuk olsun moral verebilmek üzere ego de fahri oldum. Dilerim gayrı arkadaşlarımız de fahri olurlar, rastgele hafta kadro gönderip bindi oluruz.” ifadelerini kullandı.

Share: