Katıldığı önce arsıulusal şampiyonada ikinci olan Rojda, uğur yükseltti

Hakkari’birlikte hususi harekat polisinin yetiştirdiği 13 yaşındaki judocu Rojda Angıç, ilk defa katıldığı arsıulusal tıpkısı organizasyonda gümüş madalya kazanarak kentin gururu oldu.

Arkadaşlarının antrenmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği ayırt edildikten sonradan Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. sınıf öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Özel Harekat Bölüm Müdürlüğünde görevli polis memuru ve judo antrenörü Düş Özcan Saka’nun yetiştirdiği kudretli sportmen, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda değerli madalya kazanarak adından hezel ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta planlı şampiyonalarda dahi kebir başarılara imza atarak milli takıma katılan Rojda, 3-4 Eylül’dahi Yunanistan’birlikte gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda savaş etti.

Kariyerindeki geçmiş uluslararası organizasyonda rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan milli sportmen, kendine kullanılmamış erek kendisine belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları için hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine şişman çekicilik yaşatan Angıç, bundan ahir müsabakalarda de gür sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Rojda: “Yaşıt biri tevessül etmek istiyorum”

Rojda, AA muhabirine, Türkiye’bile düzenlenen şampiyonalarda elde ettiği başarılarla milli takıma yükseldiği üzere bahtiyar olduğunu belirtti.

Milli formayla daraç dışında ilk defa katıldığı organizasyonda gümüş madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rojda, şunları aktardı:

“Çokça mutluyum. Ailemi gururlandırdım. daha çok bile altın madalyalar için savaş edeceğim. Hakkari’nin adını daha çok duyurmak istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü sporcusuyum. Hocalarımız bizimle çokça yakından ilgileniyor. Kulüpteki değişik sporcular üstelik birçok derece aldı. Kente geldiğimde da beni haddinden fazla sunturlu karşıladılar. Mutluluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda benzer biri almak istiyorum. Torunlar bu başarılardan çok etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım için çok sevinçliyim. Bu başarıları elde etmemde bana bindi sunan Sayın Valimize, İl Güven Müdürlüğümüze ve hocalarıma çokça teşekkür ediyorum.”

Antrenör Düş Özcan Sucu: “Olimpiyatlara kadar gezmek istiyoruz”

Antrenör Umut Özcan Saka birlikte bu başarıların şişman emekler sonucu elde edildiğini dile getirerek, Yunanistan’daki organizasyona Rojda ile alay malay katıldıklarını, kendisinin üstelik milli bando antrenörü olarak fariza aldığını ifade etti.

Rojda’nın finalde milli topluluk arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Sucu, “Biz üstelik orada bayrağımızı sunma bereketli şekilde künde ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler için cesim olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde da Avrupa ve Acun şampiyonalarında savaşım edecek. İnşallah kota alıp bu sporcumuzla olimpiyatlara büyüklüğünde gitmek istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü olarak son iki senede birçok branşta ulusal ve uluslararası arenada sayımsız madalya elde ettik. Bu spora düzentileme yüklemek geçişsiz. Ast yapıdan yetişen bir nice sporcumuz dahi var. Rojda gibi sporcularımız birlikte onlara caka benzer oluyor. İnşallah onlar da ablaları kabilinden yer balaban organizasyonlarda ülkelerini genişlik mebzul şekilde piyes ederler.” diye niteleyerek konuştu.

Zehra Kanat: “Ondan daha büyük dereceler bekliyoruz”

Kızının başarısından balaban mutluluk duyduklarını belirten asıl Zehra Kanat bile bu süreçte emeği sabık herkese teşekkür ederek, “Kızım liyakatli ve gür tıpkısı öğrenci. Ondan daha büyük dereceler bekliyoruz. Aynı şampiyona alırsa henüz dahi mutlu olurum. Kızımla gurur duyuyorum. Onun yarışmasını etkili izledik. Fena Hâlde kızım başarılarıyla bütün göğsümüzü kabartacak.” ifadelerini kullandı.Share: