Kayseri vukuf | Kayseri’den bodur gelişmemiş

Talas Belediyesince “Yerli Yönetimlerde Vektörlerle Mücadele ve Dirim Bilimsel İlaç Uygulamaları” mevzulu konuşma düzenlendi.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, meclis salonundaki konferansa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile kaza belediyelerinin yanı sıra, Konya, Niğde, Aksaray ve Avanos belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konferansın açılışında konuşan Talas Uray Komutan Yardımcısı Koray Gerçek, konferansla amaçlarının yaz aylarında ortaya sâdır sivrisinekle etkin mücadelelerinde uyguladıkları yöntem ve elde edilen sonuçların hissedar belediyelerde uygulanmasını çıkarmak olduğunu belirtti.

Talas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Yaşar Bağırgan bile uray namına uyguladıkları ilaçlama yöntemleri sayesinde 3 yıldır bölgede sivrisinek görülmediğini aktardı.

Kardeş kent Şuşa’dan gök bilimi Kayseri’ye geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle cömert site olunan Azerbaycan’ın Şuşa şehri heyeti, kente geldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Yazman Yardımcısı Başkomutan Öztürk ile ofis başkanları çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette, Büyükşehir Belediye Meclisi oylaması ile kardeş kent olması kararlaştırılan Şuşa ile Kayseri arasındaki kardeşliğin resmiyet kazanması üzere imzalar atılacak.

Heyet, kentin tarihi ve turistik mekanlarını bile gezecek.

Share: