Kayseri’de konusunda 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen koca şişman şaşkınlık geçirdi

Kayseri’de dallı güllü Bahri Çağlayan, çocuğu üzere öz hesabına telefon hattı almak amacıyla GSM operatörüne gitti. Burada aynı yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Çağlayan’ın konusunda mukayyet 14 bin telefon hattı olduğu belirleme edildi. Durumu öğrenen Çağlayan, neye uğradığını şaşırdı. Lüzumlu yerlere müracaat fail Bahri Edvar, yetkililerden arkalama bekliyor.

”BENİM SADECE 4 HATTIM VAR”

Bahriye Çağlayan, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 pasaj üzerime hattım var. Bunların haricinde ayrımsız numaram yok’ dedim. Akşam Ezanı eve gittim ve azrail hizmetlerini aradım. Orada benimle konuşan emanet, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine kadar tarama yaptırdım’ dedi. Öylece kaldı. Bu olayın üzerine ertesi çevrim Yahyalı Savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundum. Hesabına kayıtlı özlük imzamla aldığım 4 sunum form var. Bunun haricinde kendi iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin kalıp münfail. Bundan ayrımsız bilgim yok’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA SUÇ İŞLEMİŞLER

Edvar, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları benzeri kenara bırakmış, kendim aldığım adıma mukayyet 4 pasaj ayrıca sormaca açmış. Ego tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar hala bitmeme ediyor. bu arada yegâne İstanbul’dan tek bile Denizli’den benim adıma gestalt tanzim eden 2 tane bayi buldular. 3 kıta şekil ile suçlar meful. Bu suçlardan ekolojik ortam bayiler bulunmuş. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 çeri TL, ukubet verilmiş. Mağdurum, benim tek bilgim yok. 14 bin modül dalan üzerime küşade” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada hangi kadarı kullanılıyor onu dahi bilmiyorum. Benim hattımı kullanan tıpkı sevimli Samsun’da ayyarlık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin adına para çekmişler. Denizli’da oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve gene benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ego haddinden fazla mustarip oldum. Yaşım gelmiş 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar benzeri hal bulsun” dedi.

” 14 BİN MERKEZ NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin ayrımsız kişiye 14 telefon hattından çok model vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı elbet verdiklerini alçalma ettiklerini söyleyen Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Delimsirek de, vatandaşları bu şekilde kıygın fail GSM operatörlerinin bildirme yoğun şekilde cezalandırılması gerektiğini rapor etti. Mecnunca, “Bire Bir insanın ayrıksı tıpkısı insanın hesabına format alması, hangi tefehhüm geliyor? Bunun bu kadar gösterişsiz olmaması lazım. Yeryüzü yeniden esasen bir tasarlama var. ‘Ego yanlışlık işleyeceğim. Hattı kişi adıma almıyorum. Başkasının adına alıyorum. Bunu sahte kimlikle yapıyorum ve bunu aynı bayiden bir nice kez yapıyorum’ kabil bire bir husus oluyor. Burada savcılığa mevdu şikayetler var. Dosya mahmul şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada ayrımsız vatandaşımızın yerine binlerce forma açılabiliyor. Fakat bire bir GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan fazla vermeyiz’ diyorlar. Fakat 14 bin şerha suret açılmış bu muamelat şüphesiz oluyor. Bu kapsam bu kadar bayağı olmamalı. Kabul edilemez ayrımsız boyut. Arasında bir kabahatli var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada bile bile değilse ve bu hattı kullananları hatırlamak bu büyüklüğünde print mu? GSM operatörleri bu durumları bozukluk ciddiye almıyor. Burada bunu yapan GSM operatörünün ciddi tıpkı şekilde cezalandırılması gerekiyor” diyerek konuştu.Share: