Kayserispor, Fenerbahçe maçına odaklandı

Kayserispor Ustalık Direktörü Çağdaş Atan, Fenerbahçe’ye karşı deplasmanda yumruk tıpkı mücadeleye çıkacaklarını ancak taraftarlarına yengi hediye etmek istediklerini söyledi.

Atan, pakt tesislerindeki antrenmandan geçmiş matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Giresunspor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetin tadını çıkardıklarını ve daha çok Fenerbahçe maçına odaklandıklarını belirtti.

Print bir fikstürle lige başladıklarını vurgulayan Atan, “Üçüncü deplasmanımız, gene ligde şampiyona ruhlu tıpkı apayrı takıma karşı mücadele vereceğiz. Olağan değil haddinden fazla. Serbest ayrımsız kadrosu olan takıma cebin oynayacağız. Hikmet durumları gür. Bugünden itibaren analizlere başladık. Yumruk benzeri maç olacağının farkındayız amma biz üstelik çıktı deplasmandan ayrımsız şeyler getirmeyi istiyoruz.” diye konuştu.

Atan, Giresunspor karşısında bu sezonki sunu ongun futbollarını oynadıklarını ve bu oyunun üzerine koyarak lige aylamak istediklerini söyledi.

Farklı oyun dizilişleri denediklerinin altını çizen Atan, şunları kaydetti:

“bundan sonra 2-3 tane farklı baziçe oynamaya çalışacağız. Giresun maçında ayrımlı dizilişimizi gösterdik. Bu hafta birlikte bir sürprizimiz gibi. Rakibin durumuna bakarak, presine bakarak, yaptığı baskıya bakarak, aldığı pozisyona göre bire bir baziçe planı belirleyip Fenerbahçe maçına amade arkaç gelmeye çalışacağız. Beşiktaş maçında ferah oynadık, Başakşehir maçının geçmiş yarısı kötü değildi. Giresunspor maçında isteğimiz oyunu oynadık. Bu maçtaki 3’üncü gol öncesinde mızıka 25 pas yaptı. Önde olmamıza rağmen geriye çekilmedik, pozisyona girmeye bitmeme ettik. Oyuncularımız dolgunca tepki veriyor. Onlardan çok memnunuz.”

Takımın yetişkin isimlerinden Gustavo Campanharo ise Çağdaş Atan’la birlikte gelen kullanılmamış sistemi tüm anlamıyla uygulayabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Campanharo, Fenerbahçe karşısında ongun tıpkı mücadele ortaya koyup Kayseri’ye 3 puanla görünmek istediklerini dile getirdi.

Kaleci Bilal Bayazıt dahi “Giresun maçında haddinden fazla ferah oynadık ve hocanın istediklerini yaptık. Sisteme alışıyoruz, bunu bitmeme ettirmeye çalışacağız. İnşallah bu hafta Fenerbahçe maçında bile bire bir sistemle, tıpkısı güvenle puanları alacağımıza inanıyorum. Bu oyunla rastgele takıma alın kazanabiliriz. Kâfi kim hocanın istediklerini yapalım ve inanalım.” şeklinde konuştu.

Antrenman

Yukatel Kayserispor, Spor Bacak Süper Lig’in 5. haftasında 3 Ilkgüz Cumartesi günü Fenerbahçe’ye mihman olacağı müsabakanın hazırlıklarını sürdürdü.

Kulüp tesislerindeki egzersiz, maharet direktör Modern Atan yönetiminde gerçekleştirildi.

İdmanda, istinas ve istasyon çalışmalarının ardından daraç alanda çift kale maç oynandı.

Sarı-kırmızılı kol, hazırlıklarına erte bitmeme edecek.

Share: