Kazakistan’ın istiklal haset Kütahya’da coşkuyla kutlandı

Kazakistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 31’inci sene dönümü, Kütahya’da coşkuyla kutlandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ‘DPÜ) Kazakistan Öğrenciler Topluluğu ve Kütahya Belediyesi iş birliği ile planlı “Kazakistan Cumhuriyeti Istiklal Haset” kutlama programına Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı katıldı.

Programda konuşan Kütahya Şehremaneti Komutan Yardımcısı Abdullah Damcı, “Türkiye Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti kardeştir, kardeşten mavera candır. Bizler ayrımsız çınar ağacının dalları kabil birlikte büyüyen, alay malay yeşeren ayrımsız milletiz. Köklerimiz ayrımsız, acılarımız ayrımsız, sevinçlerimiz birdir. Haliyle kardeşimiz Kazakistan’ın bu düşündürücü ve hümayun gününde muammer olduğunuz heyecanı ve mutluluğu paylaşıyor, birlik Kazakistan yurduna saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

DPÜ Kazakistan Öğrenciler Topluluğu Başkanı Doç. Dr. Erdal Aday, Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu, Doç. Dr. Vecihi Cümbüş Fuat Hekimoğlu, Doç. Dr. Cantürk Caner’in tebrik kartı konuşmalarının arkası sıra çalgı dinletisi ve geleneksel dans gösterilerinin sunulduğu programa çok sayıda öğrenci bile katılma etti. – KÜTAHYA

Share: