Kiev’i bombalayan komutanın Sergey Surovikin, evveli Çeçenistan ve Halep’i birlikte yıkmıştı

Cumartesi sabah saatlerinde Rusya ve Kırım’ı bağlayan köprünün Ukrayna tarafından patlayıcı hamile kamyon ile patlatılmasının peşi sıra Rusya Fehamet Başkanı Putin, eskimemiş kararlar aldı. Kumanda kademesinde değişikliğe giden Putin, Ukrayna’daki birliklerin başına aşina tıpkı isim getirdi.

HALEP VE ÇEÇENİSTAN’I BOMBALAMIŞTI

Ukrayna’daki birliklerin başına geçen General Sergey Surovikin’in hunriz eylemlerle komple ayrımsız geçmişi var. Daha evvel Suriye’da Halep’i bombalayan general olarak bilinen Surovikin’in, Çeçenistan’ın bombalanmasında üstelik rolü var.

İLK ADIMI KİEV’İ DUYULMAK OLDU

General Suruvokin, birliklerinin başına mergup geçmez bu kat da Ukrayna’nın başkenti Kiev’e saldırdı.Bu sabahleyin Putin’in emriyle,Kiev’üstelik bombalar patladı. Sunu beş altı 4 patlamanın yaşandığı site coşkunluk adına döndü, ölü ve yaralılar var.

SERGEY SUROVOKİN KİMDİR?

11 Teşrinievvel 1966 doğumlu Surovikin, 2013-2017 yılları arasında Maşrık Askeri Bölgesi’ne kumanda etmiş ve Suriye İç Savaşı’na Zalim askeri müdahalesinde Suriye’deki Kuvvetler Grubu’nun komutanı olmuştur. 2022’üstelik Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde Rus Kalaba Kuvvetleri’nin “Cenup” Ordular Grubu’nun komutanı olmuştur. Sergey Surovikin, 2017 yılından beri Rusya Gelgel-Feza Kuvvetleri Komutanı adına görevini sürdürürken, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı operasyonların başından beri Cenup Acımasız Birlikleri’ni kumanda ediyor.

Share: