Kilis’te “Sosyo-Kültürel Yapı ve Karı” söyleşisi

Kilis’te Sosyo-Kültürel Çatı ve Eş antetli söyleşi gerçekleştirildi.

7 Çatlak Üniversitesi Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırı Merkezi’nde, Açacak ve Literatür Topluluğu yoluyla KİTAM Kent Kültürü Söyleşileri çerçevesinde planlı “Kilis’te Sosyo-Kültürel Yapı ve Aile” başlıklı musahabe, KİTAM Müdürü Öğr. Gör. Ulvi Genç’in yönlendiriciliği ve Kilis Kent Konseyi Başkanı Av.Hayri Muammer Fazlıağaoğlu’nun sunumları ile gerçekleştirildi. Söyleşiye Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Saf, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun üstelik katıldı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Fazlıağaoğlu, Kilis’in sosyo-kültürel geçmişini özlük aile geleneğinden ve şahsi yolculuğundan örnekler sunarak içtimai yaşamdan siyasete, ticari hayattan kültürel hayata uzanan geniş aynı arka plan içerisinde sundu.

Kilis’in konuşu, toplumsal, kültürel ve akademik ve gastronomik açıdan gelişimine katkılar sunan ve şehir kültürünün yerleşmesi uğrunda geçmişten bugüne faaliyet veren kişi ve kurumları bile anan Fazlıağaoğlu, Kilis dışında dinç Kilislilerin şehirle bağlarını bitmeme ettirecek çalışmalar yapılmasının önemine üstelik değindi.

Soru ve cevaplarla zengin benzeri mazruf kazanan söyleşi, Rektör Karacoşkun’un Fazlıağaoğlu’na teşekkürname belgesi takdim etmesiyle sona erdi. – KİLİS

Share: