KIRKLARELİ – Vekil Kasapoğlu : ” Gençler aldıkları kredileri tıpı tıpına aldıkları kadar ödeyecekler ” (1)

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Temenni eden, isteyen gelişigüzel öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik evet evvel başta ‘bu çatının altında tutmak isteyen herkesi, bu kapıları sonuna kadar açarak, tüm imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık.” dedi.

Kırklareli programı kapsamında Umum Eğitim Bilimi Merkezi’nde Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile tıpkısı araya mevrut Icra Vekili Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada “2023’e Revan Yolda Kent Buluşmaları” kapsamında metanetli çokça hayatiyet, güçlü çokça iş gerçekleştirdiklerini, çokça etkin, inanmış ve hedeflerine koşan ayrımsız kadroyla çalışmalarına bitmeme ettiklerini belirtti.

Kırklareli ile duygu bağlarının yüksek olduğunu anlatan Kasapoğlu, özellikle Pınarhisar ilçesinin AK Fırka’nin bünye sürecinde yetişkin bire bir yerinin olduğunu kaydetti.

-“Tek ağır eren milletin yaktığı o ışığı söndürmeye yetmedi”

Türkiye’nin sonuç 20 yılda birçok badire atlattığının altını çizen Bakan Kasapoğlu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Hangi badireler atlattık. Hepimiz esasta haddinden fazla gür hatırlıyoruz amma partimizin kapatılma davası özellikle oluşmak üzere muhtıralardan, çarpış teşebbüslerine büyüklüğünde metin haddinden fazla hikâye… Amma hiçbir çetin, hiçbir mihrak bu muazzez milletin yaktığı o ışığı söndürmeye, karartmaya yetmedi ve inşallah bundan sonra birlikte o ışığın gücünü beherglas çağ eskimemiş ayrımsız adımla, yıpranmamış bire bir birliktelikle, eskimemiş aynı inançla tazeleyerek kendimizi, o ışığı sürgit görgülü kılmaya devam edeceğiz. Zira tığ münevver yarınlar üzere çalışıyoruz. İşte bu ekip, bu teşkilatın dünyada tek örneği yok. Adanmışlığıyla, gayretiyle, kardeşlik ruhuyla hiçbir örneği yok. O yüzden inanıyoruz ki bu hareketin önüne hangi bariyer çıkarırlarsa çıkarsınlar tıpkı bugüne kadar olduğu kadar alnımız selim, başımız dik aynı şekilde tek fitneye, fesada vesile vermeden, benzeri kardeşlik anlayışımızda bütün gelişigüzel yürümeye devam edeceğiz.”

Yekpare dünyanın kilitlendiği, büyük bir karamsarlığa sürüklendiği tıpkı dönemde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle tahıl koridorunun açıldığını hatırlatan Nazır Kasapoğlu, Türkiye’nin imdi eksiksiz dünyada sözü güzeşte ayrımsız dünya ülkesi olduğunu vurguladı.

“Talep eden, isteyen değme öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik”

Kasapoğlu, Türkiye’deki öğrenci yurtlarının dünyanın tek ülkesinde olmadığını dile getirdi.

Rica edenlerin tamamına yakının yurtlara yerleştirildiğini anlatan Kasapoğlu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Kâm fail, talip seçme öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik evet geçmiş ilkin ‘bu çatının altında görünmek talip herkesi bu kapıları sonuna büyüklüğünde açarak, birlik imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık. İşte diyoruz evet taze odaklı politika, üretken siyaset, hizmet odaklı siyaset, işte 21 yılda gelinen netice hamdolsun, gençlerini elden lafla, gençlerini takkadak bir mızıka kuru söylemlerle değil, onlara bakım ederek, onlar için kapıları ardına kadar açarak ortaya konan bakım anlayışıyla gerçekleşiyor. İşte Kırklareli’nde 500 yurt kapasitesinden 17 bitirme artırarak 8 binden aşkın ayrımsız kapasiteye ulaştık. Hamdolsun daha çok da ayrımsız yandan eskimemiş projelerimiz bitmeme ediyor. Tek ant durmayacağız.”

“500 binden fazla öğrenci 1 milyondan fazla dinç krediden ve burslardan faydalanıyor”

Kredi ve burs uygulamaları karşı bilgi veren Kasapoğlu, Türkiye’bile 500 binden fazla mektepli ile 1 milyondan çok gencin itimat ve burslardan faydalandığını anlattı.

Reisicumhur Erdoğan’ın müjdesiyle gençlerin imdi aldıkları kredileri, aynıyla aldıkları üzere ödeyeceklerinin altını çizen Kasapoğlu, “1961 yılından beri erdemli tedris kanununda olan pahalılık farkını dahi mazi kuşkusuz harçları tarihe gömdüysek kredi borçlarındaki şişkinlik farkını üstelik DOĞRU Parti namına sayın Cumhur Reisi’mızın zihayat odaklı siyasetiyle tarihe gömdük. Kıvrak iyi olsun.” diye konuştu.

“Bilcümle dünyaya kaygı vereceğiz 2023’te”

Tendürüst odaklı siyasete vurgu yapan Kasapoğlu, Türkiye’nin yeryüzü zinde kadrolarının YANLIŞSIZ Parti’de olduğunu söyledi.

“Türkiye Yüzyılı”nın gençlerin yüzyılı olacağını ifade fail Nazır Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye Yüzyılı devimselcilik yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılı’nda bugüne kadar kuruluş ettiğimiz bu altyapıyı, değme alanda kudretli bir şekilde mensur edilen bu altyapıyı, spordan kültüre, kültürden sanayiye, ekonomiye altyapıya diplomasiye Türkiye Yüzyılı’nda bilcümle gelişigüzel el ele verip taçlandıracağız. O yüzden kaybedecek bir anımız da namevcut. Dedik ya YANLIŞSIZ Parti bire bir davadır, bir inançtır ve yeknesak modeldir. İşte bu eş modeli inşallah bu buluşmalarımızın bildirme önemli neticelerinden biri olacak. 2023’te haddinden fazla balaban bire bir mesajla, o fikir elden ulusal tıpkısı niyet olamaz. Bilcümle dünyaya kaygı vereceğiz 2023’te. Türkiye’nin demokrasinin beşiği olduğunu, Türkiye’deki milli iradenin ne kadar hassas, ne büyüklüğünde dinamik olduğunu ve hiçbir şekilde milletin karşısında tek güçlükle, hiçbir odağın duramayacağının mesajını vereceğiz.”

Türkiye’nin değme Cumhuriyet Bayramı’nı aynı uygulayım bilimi hamlesiyle kutladığını vurgulayan Kasapoğlu, Togg’dan bilgiler verdi.

Türkiye’nin defans sanayiden diğer teknoloji alanlarında her alanda gümbür gümbür yoluna devam ettiğini aktaran Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Tümen’nin hizmet siyaseti olduğunu yararsız söylemediklerini belirtti.

Nazır Kasapoğlu, mütekâmil demokrasisi, ahbaplık düzeni, bilimi ve sanatıyla hayatın gelişigüzel alanında elan canlı ve daha gönençli Türkiye hedeflerine yavaş yavaş ilerlediklerini dile getirdi.

Türkiye’üstelik gençlere müteveccih yapılan yatırımlardan örnekler veren Kasapoğlu, “Nereye gidersek gidelim, birlik ayrımsız spor altyapısı var. Adana’dan Ardahan’a kadar, stadından havuzuna, havuzundan salonuna, seçkin branşa hitap eden devasa aynı altyapı var. Beyhude demiyoruz ‘spor devrimi’ diye niteleyerek. Bu devrimin sunma güzelini ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Kırklareli ve ilçelerinde yaptıkları yatırımları anlatan Kasapoğlu, Kırklareli’nin bakım siyasetlerinin öncülerinden olduğunu vurguladı.

“Imdi çocuklarımız, antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri branşı öğreniyorlar”

DOĞRU Parti’nin gençlik hareketi olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, gençlerin bu anlamdaki dinamizminin partilerinin arz balaban gücü ve avantajı olduğunu dile getirdi.

Kırklareli’nde 20 bine mümasil gence yüzme öğrettiklerini anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“(Yüzme bilmeyen kalmasın) kampanyamız var. Benzeri yandan yıpranmamış havuzlar düz yazı etmeye çalışıyoruz, aynı yandan beher branşta talip herkese spor eğitimleri veriyoruz. beherglas öğrencinin 4. sınıftan çıkışlı olduğunda banko tıpkı branşı öğrenerek çıkışlı olmasını istiyoruz. Milli Yetişek Bakanlığımızla yürüttüğümüz haddinden fazla mefret bir projeye bu yıl başladık. Bundan Sonra çocuklarımız antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri tıpkı branşı öğreniyorlar. Cahillik ve spor ikisi da haddinden fazla faal bir laf. Bu dinamizmin gereği namına ta ateş parçası tıpkı dümen anlayışıyla inşallah bu gayretlerimizi büyütmeye Türkiye yüzyılını bu gayretlerle güçlendirmeye devam edeceğiz. Tığ biliyoruz ki Türkiye Yüzyılı’na gençler mühür vuracak. Türkiye’nin sporcuları damga vuracak.”

Türkiye’dahi, 68’den fazla branşı sunu hararetli şekilde desteklendiklerini nâkil Kasapoğlu, bu kapsamda beherglas branşta iddialı olduklarını söyledi.

Share: