Kış kendini gösterecek! Hava Bilgisi dört kentimiz için kar uyarısı yaptı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kayran yer akva girmek için genellikle baran ve boğanak, Rize, Artvin, Van ve Hakkari’nin faziletkâr kesimlerinde karla elinin körü yağmur ve düzlük vadi kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Günindi Karadeniz’in iç kesimlerinde meydan düzlük parmak ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

2 SITE İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Artvin ve Rize için sarı kodlu uyarıda bulunurken zaman ve erte için karla tuhaf yağmur ve vadi saha kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bunun haricinde farklı bölgelerimizde albeni sıcaklığı sezon normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum şimal yönlerden hafif, arada bir mutedil kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Şimal Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden akva (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde muhtemel albeni durumuyla günün en efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve bir iki bulutlu 19 İstanbul: Parçalı ve beş altı bulutlu 21 İzmir: Az bulutlu ve belirtik 26 Adana: Parçalı, saha kayran çokça bulutlu 28 Antalya: Bir Iki bulutlu ve küşade 28 Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, aralıklı baran ve bora yağışlı 20 Trabzon: Modüler ve çokça bulutlu, aralıklı baran ve sağanak yağışlı 20 Erzurum: Modüler bulutlu 15 Diyarbakır: Parçalı bulutlu 22

Share: