KITABEVI KURDUĞU OKULDA HOCA OLDU

VAN’üstelik ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile başlattığı hareketle binlerce çocuğa ulaşıp, arkalama eli uzatan sarıklı Neslihan Erdoğan, 1 yıl ilk kütüphane kurduğu okulda göreve başladı. Kanserden hayatını kaybeden fahri arkadaşları Zühriye Seyhan namına kütüphaneyi kurduklarını tamlayan Erdoğan Kütüphanenin raflarına büyüklüğünde yaptık. Marangoza filan gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bilcümle sevgimiz ile Zühriye varmış üzere dedi.

Gönüllü kişileri namına eş alan lise öğrencisi Neslihan Erdoğan, 2011’deki zelzele felaketi sonrası yardım projelerine katılıp, kadın ailelere ulaşmaya başladı. Van YYÜ İktisadi İdare Ulum Fakültesi Saymanlık Finansman Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan Erdoğan, bu çalışmaları gönüllü bire bir harekete irca etmek istedi. 2018’da üniversiteden mezun olan Erdoğan, ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile benzeri sıhhat hareketi kurdu. Akıntı kapsamında Van’daki birçok ilçe ve köy okullarına giden Erdoğan, gönüllülerin arkalama ile gelişigüzel 30 okulu boyadı, 5 bin çocuğa bot dağıttı, 23 mevlit haset etkinliği yaptı, 7 katalog kurdu, 3 kız çocuğuna yetişek sponsoru oldu, binlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Erdoğan, serencam yerine 1 yıl geçmiş katalog kurduğu Gevaş ilçesi Barışık Mahallesi’ndeki Bülent Meze İlkokulu’nda göreve başladı.

‘ZÜHRİYE VARMIŞ GİBİ ÇALIŞTIK’

Göreve başladığı okulda hem Zühriye Seyhan hem bile yaşamını yitiren sarıklı Kavi Muş yerine katalog kurulduğunu tamlayan Neslihan Erdoğan, Bura, beni çok duygulandırıyor. Zühriye adlı arkadaşımız son etti. O da bu projelerde vadi alıyordu. Öğrenciydi, çok hayırsever bire bir insandı ve gailesiz yaşta kanserden irtihal etti. Çokça mümasil arkadaşları, ‘Onun yerine bire bir kitabevi fayrap etmek istiyoruz’ talebinde bulundu. Tığ üstelik Gevaş İlçe Milli Eğitim Bilimi ile iletişime geçtik, bizi bu okula yönlendirdiler. Bu okulu gelip, boyadık, onardık. Kütüphane kurduk, 3 bin mektup getirdik. Kütüphanenin raflarına büyüklüğünde yaptık. Marangoza falan gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bilcümle sevgimiz ile Zühriye varmış üzere dedi.

‘BU EKOL ÇIKINCA ÇOKÇA DUYGULANDIK’

Kitabevi kurduğu okula, bu yıl görevlendirildiğini belirten Erdoğan, Karye öğretmeni olmayı bilcümle haddinden fazla isterdim. Bu yıl Gevaş’ta öğretmenlik için başvuru yaptım. ‘Hangi okula çıkar’ diye niteleyerek bekliyordum. Bu karye olduğunu duyunca çok duygulandım. Grup arkadaşlarımız ve Zühriye’nin arkadaşları de böyle. Çünkü öz kurduğumuz kütüphanenin başında duracağız. Buradaki çocukları Zühriye’nin emanetleri üzere üstelik görüyorum. Anca göreve başladım diye niteleyerek konuştu

10 BİN KİŞİ FAHRI OLDU

Kurduğu selamet hareketine ilişik dahi hikmet veren Neslihan Erdoğan, Bildirme pir şeyin sağlık olduğuna inanıyorum. ve dünyayı güzelleştiren tek husus de iyiliktir. Gülümseme oluşturuyor. Sonraları çevrim geçtikçe kötüye revan dünyayı ne kurtarabilir Kendimize derdini dert ettik, bunun çabucak sıhhat olduğunu düşündük. ve sloganı hakeza belirledik. ‘Dünyayı esenlik kurtaracak’ dedik. ve bu sloganı herkese, seçkin yerde söylettirmek istedik ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin şu dakika bir nice ilinde ve 4 ayrı ülkede fahri gruplarının olduğunu tamlayan Neslihan Erdoğan, Destekleri çocuklara ulaştırıyoruz. Bizler yemeden içmeden aslında güreşçi köprüsü görevi görüyoruz. Cümle herkese ulaşsın. Elan doğrusu bunu sağlamaya çalışıyoruz. Kol sayısını söyleyecek olursak, bu zamana kadar yaklaşık 10 bin sevimli girip çıkmıştır. Çünkü üniversitedeki gönüllü gençler ile hareket birliğiyle çalışırız. Hayvan besleme ekibimiz farklıdır. Meslek proje ekibimiz farklıdır. Tabii belde temizliği ekibimiz farklı diyerek konuştu.

Share: