KMÜ yer sarsıntısı bölgesinde lokanta kurdu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 6 Şubat’ta meydana mevrut deprem felaketinde uymazlık gören vatandaşlar amacıyla Kahramanmaraş’ta aşçı kurdu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi depremzede vatandaşlara müteveccih arkalama faaliyetlerine bitmeme ediyor. Karaman Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen müzaheret çalışmaları çerçevesinde KMÜ aracılığıyla Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nde kurulan aşevinde depremden kötülük gören vatandaşların günde iki el ısıdam yemek verilecek.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Genel Yazman Ahmet Tüfekci ile birlikte aşevinin kurulduğu Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine gitti.

KMÜ’nün arkalama faaliyetleri üzerine tıpkı izah yapan Rektör Gavgalı, “6 Şubat 2023 tarihinde büyüklük kendisine baskı ayrımsız sabaha uyandık. Ülkemiz tarihinin bildirme büyük felaketini yaşadı. Heybet ve budun yerine halk ele verip bu afetten uymazlık gören vatandaşlarımız amacıyla aceleci tıpkısı şekilde harekete geçtik. Müzaheret kampanyaları, bölgede durma eden öğrencilerimizin murat ve ihtiyaçlarının karşılanması, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızın ilimize dosdoğru tıpkısı şekilde getirilmesi ve Karaman’a mevrut depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında bir nice iş yaptık ve yapmaya bitmeme ediyoruz. Zaman da Karamanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’ne valiliğimiz koordinasyonunda bir aşçı kurduk. Bu aşevinde vatandaşlarımıza günde iki kere kemirmek vereceğiz. Allah’ın izni, devletimizin büyüklüğü ve milletimizin gayretleri ile bu yumruk günleri bilcümle alay malay atlatacağız, yaralarımızı birlikte saracağız” dedi. – KARAMAN

Share: