Kocasinan Belediyesinin kentsel transformasyon çalışmaları sürüyor

Kocasinan Belediyesi marifetiyle kentsel dönüşümün devam ettiği Uğurevler Mahallesi’nde eskimemiş konutların temeli törenle atıldı.

Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, 47 dairenin ana atma töreninde, ilçenin 10 bölgesinde kentsel dönüşüm projelerinin sürdüğünü söyledi.

Uğurevler Mahallesi’ndeki kentsel inkılap kapsamında Şehit Üsteğmen Ümit Bekem İlkokulu’nun birlikte yenilendiğini nâkil Çolakbayrakdar, dönüşümle birlikte gelişigüzel mahallenin elan modern şartlarda dirim alanına kavuşmasını amaçladıklarını belirtti.

Kentsel dönüşüme sakil murat olduğunu anlatan Çolakbayrakdar, “Özellikle Argıncık bölgesinde kentsel dönüşüm için yavaş dilek vardı. Bu toprak için denemediğimiz formül kalmadı. Argıncık bölgesi, zor bire bir mıntıka amma biz yılmadık ve 9 Kasım’bile evvel etabın temelini atacağız, arkasından ikinci ile üçüncü etabın anlaşmaları ati. Ayrımlı metotlar uygulayarak, Argıncık bölgesinde kararlılıkla sonuca ulaşana büyüklüğünde devam edeceğiz. Biz, şehrimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu şehre tutkun ve bu milleti seven grup ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri’nin geliştiğini ve güzelleştiğini dile getirdi.

Yatırımdan yatırıma ve hizmetten hizmete koştuklarını rapor fail Büyükılıç, kentsel transformasyon çalışmalarından dolayı Komutan Çolakbayrakdar’ı tebrik kartı etti.

Konuşmaların ardından butona basılarak inşaatın temeli atıldı.

Share: