Komutan Güder, Hatunsuyu sakinleri ile buluştu

Malatya’nın Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, vatandaşlarla kucaklaşmaya ve taleplerini şahsen dinlemeye verdiği önem çerçevesinde Hatunsuyu mahallesindeki vatandaşlarla tıpkı araya geldi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, gelişigüzel fırsatta vatandaşlarla kucaklaşmaya, ihtiyaçları durumunda tespit etmeye, murat ve önerileri dinlemeye bitmeme ediyor. Zaman içerisinde yavaş hareket temposuna karşın mahalle ve ev ziyaretlerini 2019 yılından bu yana aksatmadan sürdüren Başkan Güder, müzakere ettiği evlerde vatandaşlarla da yakından ilgilenerek kardeş kardeş ediyor. Bu çerçevede Hatunsuyu mahalle sakinlerinden Kutsi Bakır’ın konuğu olan Başbuğ Güder, hamam ve ilgiyle tıpkı ortamda gerçekleşen toplantıda mahalle sakinlerinin sav ve taleplerini dahi durumunda dinledi. Komutan Güder, namına ileten sorunların çözümü noktasında ilgilendiren ünite müdürlerine talimatlar verdi. Hatunsuyu bölgesinin gelişimden kıvançlı olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, ilçenin dört bir beraberinde başlatılan hizmet ve yatırımlardan dünya Başbuğ Güder’e teşekkürlerini iletti.

“Ürün siyaseti felsefesiyle çalışıyoruz”

Battalgazi’da iştiyak belediyeciliğini canlı bire bir şekilde sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Güder, “Zaman muhtarlarımız ve sedir üyelerimizle birlikte Hatunsuyu mahallemizdeki vatandaşlarımızla bir aradayız. Battalgazi’mizde, bu ailenin fertleri namına hazar, muadele ve dirlik içerisinde yaşıyoruz. Ailemizin yekpare fertleriyle muttasıl demeden bire bir aradayız. Tamam kırıcı ve bahtiyar günlerimizde birbirimize destek oluyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini ve sorunlarını danışma kültürü içre bilcümle birlikte çözüyoruz. Ziyaretlerimizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını vatandaşlarımıza iletiyorum. İlçemizdeki kırsal bölgelerde madun çatı problemini pahal bire bir şekilde yaşıyorduk ve göreve geldiğimiz andan itibaren çevreyolu altı ve rustik bölgelerimizde önceliğimiz ast bina problemini fora etmek oldu. Madun yapının olmadığı yerlerde ense bina çalışmaları daimi ve temelli olmuyor. Doğalgaz çalışmaları aralıksız şekilde bitmeme ediyor. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerimiz ve yatırımlarımızla Çevreyolu şeş tabirini ağız ağıza ortadan kaldırdık. Alelhusus Hatunsuyu, Orduzu ve Hanımınçiftliği bölgelerimize aheste yatırımlar gerçekleştirdik. İlçemizdeki avarelik konusu benzeri nebzede olsa çözmek için Hatunsuyu mahallemizde hayata geçirdiğimiz Tekstilkent projemizin çalışmaları mütemadi devam ediyor. Gençlik yatırımlarımızın yanı sıra eski şehremaneti binamızı Toyluk Merkezi’ne tahvil çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bizim Battalgazi’ye ve vatandaşlarımıza bakım sözümüz var. Bu sözü ağrımak üzere ekibimizle alay malay kesintisiz sahadayız. Battalgazi’mizde Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir ürün siyaseti felsefesiyle çalışıyoruz” dedi. – MALATYA

Share: