Komutan Pekmezci Muhtarlar Gününü kutladı

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset zımnında yayınladığı mesajında şu ifadelere vadi verdi:

“Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın balaban yapı taşlarından olup domestik demokrasinin bildirme sakat örneğini düzen fail, devletimizin seçkin noktadaki kurumsal temsilciliğidir.

Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına ulaşmak rütbelerin bildirme büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, serencam rütbe kocaman benzeri unvan taşımakta olup, aynı zamanda aynı o büyüklüğünde birlikte ali tıpkı görevi üstlenmektedirler.

Bir kamu personeli olan muhtarlarımız, 7/24 esasıyla vatandaşa en andıran hizmeti veren, onların sorunlarını rapor eden, yardımcı olan, çözüm bulan ve yol gösteren aynı makamı kaşkariko ika özelliği taşımaktadır.

Bu şalter ile vatandaşlarımızın amme ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın bahtiyar ve rahat aynı dirim sürmeleri üzere amme ve yerel yönetimler arasında kebir bire bir köprü vazifesi gören cemi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, keyif ve mutluluklar diliyorum.” – BAYBURT

Share: