Komutan Sayan: “ABD’nin bize oynadığı oyunu bozmamız lazım”

Ağrı Belediye Başkanı Müddeiumumi Sayan toplumsal iletişim araçları hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Kanma önderleri, milletini ve memleketini dost Kürtler yeryüzü bodur zamanda aynı araya gelerek MEMLUK’nin oynadığı oyunu bozmamız lazım.” dedi.

Bizi ateşe atıyorlar diyen Komutan Sayan, “Bu oyunun taşeronu PKK/ HDP’ye cebin alay malay isyan etmemiz geçişsiz. Bizi ateşe atıyorlar, yok edecekler.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’nin başkanlığında Ankara’da toplanılması gerektiğini belirten Ağrı Belediye Başkanı Müddeiumumi Sayan, “Bölgedeki hep Kürt tatmin önderleri, siyasiler Suriye, İran ve Irak’taki orgazm önderleri üstelik karışma bir derinti yapılmalı ve bu toplantıda ortak aynı değişmeyen alınarak KUL ve desteklediği yıldırı örgütlerine alın alay malay isyan başlatmalıyız.” dedi.

“Selahaddin Eyyübi’yi unutmamışlar, öcünü torunlarından almak istiyorlar!”

Bölgedeki baziçe Kürtlerin başına oynan oyundur diyen Başkan Sayan, “Bunu yapan ve birleştirme edenler Selahaddin Eyyübi’yi unutmamışlar, öcünü torunlarından almak istiyorlar. Bizi birbirimize düşürerek tarlanın taşıyla, tarlanın kuşunu vurmaya çalışıyorlar. Bizim acul benzeri şekilde tıpkı araya gelip bu MEMLUK oyununu bozmamız lazım. Onlara ikinci Selahaddin Eyyübi dönemi yaşatmalıyız.” dedi. – AĞRI

Share: