Konya’da komşular arasındaki silahlı kavgada karı eş hayatını kaybetti

Konya’nın Karatay ilçesinde, komşu aileler beyninde çıkan silahlı kavgada 2 can öldü, 3 dirilik yaralandı.

İddiaya göre, Efrat Mahallesi Ünite Sokak’ta dinamik Erdemir ailesi, evlerinin yanındaki boş arsaya tırdan saman indirdi. Bunun üzerine komşuları Nurettin A, evine saman tozu geldiği iddiasıyla reaksiyon gösterdi.

Komşular arasındaki tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üstüne Nurettin A, evinden getirdiği pompalı tüfekle Ayhan Erdemir (46) ve eşi Mahizer Erdemir’e (47) dokunaklı etti.

Pompalı tüfekle vurulan sülale koca fenomen yerinde hayatını kaybetti.

Kavga sırasında Toy Erdemir ile F.E. ve M.G. yaralandı.

Bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi gönderme edildi.

Olay hesabına gelen polislere ızdırap açan Nurettin A, ekiplerce tembel kuzuluk getirilerek gözaltına alındı.

Şüpheli Nurettin A’nın polisle girdiği çatışmada yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Bir yıl ilk birlikte saman konusundan çekişme etmişler

Öte yandan, Kars’tan göç eden ve hayvancılıkla uğraşan Erdemir ailesi ile A. ailesi beyninde tıpkısı konuda evvelce da tartışmalar yaşandığı, Nurettin A’nın ise memleketi Elazığ’da 2004 yılında tıpkı akrabasını düşünülerek öldürmekten 26 yıl ceza aldığı, 2014 yılında koşullu boşaltma olduktan sonra 2017 yılında Konya’ya göç ettiği öğrenildi.

Ölenlerden Ayhan Erdemir’in dahi sülale ayında ecnebi tabiiyetli çalışanı vasıtasıyla bıçakla kilolu yaralandığı belirtildi.

Zanlı Nurettin A’nın eşi L.A’nın polisteki ifadesinde, komşularıyla daha geçmiş bile saman üstüne tartıştıklarını, kestirmece tıpkı sene önce birlikte bire bir iş yüzünden savaş ettiklerini, eşiyle darbedildiklerini, bu yüzden aralarında münazaa bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Share: