Konya’da MEVKA toplantısı yapıldı

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Beyşehir’deki Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Özkan, ilçeye eskimemiş atanan Ilçebay Mehmet Kemal Akpınar’ı makamında konuşma ederek aldatıcı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretin arkası sıra Özkan, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde gerçekleştirilen MEVKA umumi heyet toplantısına katıldı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un bile katıldığı toplantıda, Konya-Karaman bölgesinin kalkınmasına müteveccih icraat ve ajans faaliyetleri ele makbuz, defans uran stratejisi çerçevesinde yapılan ve yapılacakların analizi yapıldı.

Toplantının ardından Ilbay Özkan ve Akkoyun ile umumi heyet üyeleri, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Toplantıya, Özkan ile Akkoyun’un yanında, Karaman Belediye Reisi Kavga Sahtekâr, Karaman İl Umumi Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı ve alım uzmanları katıldı.

Share: