Konya’da taksiciyi bıçaklayıp aracını gasbeden çirkin yakalandı

Kalkmak için olduğu eşini ölümle gözdağı yazar Hatay’dan Konya’ya ticari taksiyle gelen, taksiciyi bıçaklayıp aracını gasbeden şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, fırlamak amacıyla olduğu eşine yıldırma mesajları gönderip Hatay’dan Konya’nın Karapınar ilçesine ticari taksiyle mevrut Sait A. (23), ücret yüzünden tartıştığı taksi şoförü E.Y’yi bıçaklayıp aracını gasbederek kaçtı.

Çevredekilerin fen vermesi konusunda kilolu yaralanan göçüm şoförü E.Y, sağlık ekiplerince yapılan evvel müdahalenin ardından Karapınar Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çalışma başlatan Karapınar İlçe Güven Müdürlüğü ve Asayiş Büro Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin Karapınar’da kıvrak eşi F.A’dan hasrolunmak için olduğunu ve beis verebileceğini değerlendirerek kadını tedarik gayeli emniyette esirgeme altına aldı.

Şüpheli Sait A, gasbettiği ticari taksiyle metrukiyet aşamasındaki eşinin evinin yakınında yakalandı.

Zanlının taksiciden gasbettiği iki cep telefonunu sattığı belirlendi, çökertme telefonlarını satın alan kişi üzerine “arakçılık malı satın ahzetmek”fecir prosedür başlatıldı.

“Düşünülerek yaralama”, “hırsızlık” ve “güveni kötüye kullanma” kadar bir nice suçtan kaydının olduğu öğrenilen Sait A, emniyetteki işlemlerin arkası sıra adliyeye atıf edildi.

Konya Kent Hastanesi’ne nakledilen taksi şoförü E.Y’nin dirimsel tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.Share: