Konya’nın ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Haset törenleri düzenlendi

Konya’nın Kulu, Beyşehir, Seydişehir, Step, Halkapınar ve Yalıhüyük ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Haset nedeniyle merasim düzenlendi.

Kulu’da planlı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, istinkâf etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

15 Temmuz Gazisi Kısık Felek, günün meal ve önemine ilişik meşveret yaptı.

Törene, Kulu Kaymakamı Ramazan Çelik, Belediye Başkanı Erek Ünver, İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen Ahmet Kılıç, İlçe Güven Müdürü Temizlik Sebep, protokol üyeleri, sivil ve askeri erkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Beyşehir

Beyşehir’bile Abide Meydanı’nda planlı törende Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir Belediyesi ve Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Beyşehir temsilcilikleri yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Beyşehir Temsilcisi Mehmet Gümüşkan’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının peşi sıra buradaki tören sona erdi.

Törene katılan kaza protokolü ve gaziler ilçe şehitliğini müzakere etti.

Seydişehir

Seydişehir’bile Gaziler Haset dolayısıyla planlı törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Seydişehir Temsilcisi Yakup Söğüt günün anlam ve önemine ilişik konuşma yaptı.

Buradaki törenin peşi sıra kaymakamlık protokolü ve gaziler, şehitliği musahabe etti.

Törene, Seydişehir Kaymakamı Bahir Pişkin, Belediye Reisi Mehmet Tutal, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Fehamet Sarp Özkubat, kurum amirleri, gaziler, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bozkır

Anıt Meydanı’nda düzenlenen törende kaçınmak duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu.

Bozkır İlçe Kaymakamlığı ve Bozkır Uray Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının arkası sıra program sona erdi.

Programa Bozkır Kaymakamı Ahmet Berkay Deniz, Bozkır Belediye Başbuğ Vekili Mustafa Şahin, Bozkır Cumhuriyet Savcısı Kemal Büyükatak, gaziler ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Öte yandan Halkapınar, Yalıhüyük ve gayrı gâh ilçelerde da 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Share: