KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Kültür oturumu başladı

Ölçme, Berceste ve Sıra Merkezince (ÖSYM) düzenlenen oturumları fesih edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Ekin oturumu başladı.

Adaylar, sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan nedeniyle haddinden fazla heyecanlı olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Dayanıklı hazır değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi esermek için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Sevda Güleç, “Psikolojileri çokça bozuldu bütün gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil baştan. Yazık bu say eziyete. Bu çocuklara yazık yazık. İnşallah bu defa tıpkısı şey gayrimümkün. Tıpkısı senedir hazırlanıyorlar. Benzeri seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi adına psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruhsal Danışmanlık ve Kılavuzluk (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava kapsamlı tıpkı şekilde hazırlanamadığını ifade fail Gacı Demirkıran, “Üstün körü baktım. Dershaneye filan gidenler varmış. Mahsus bire bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum haddinden fazla yüksek puan alacağımı. Bir bile ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk elan erdemli oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye düşünüyorum. Geçen posta 83-84’le atandık en üst.” diye niteleyerek konuştu.

Son tekrarlarını eden adaylar daha sonraları sınav binalarına giriş yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Imtihan, 10.15’te başladı.

Genel Yetenek ve Umumi Firez oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 zaman müddet verilecek.Share: