Kütahya Evkaf Nahiye Müdürü Zekeriya Şentürk, Sandıklı’da

Kütahya Evkaf Nahiye Müdürü Zekeriya Şentürk ve beraberindeki heyet, Sandıklı’da restorasyon çalışmalarının sürdürüldüğü Hamamönü Camisi ile Müradin Camii’nde incelemelerde bulundu.

İlçeye gelen Şentürk ve beraberindekiler önce olarak Sandıklı Belediye Reisi Mustafa Badiye’ü dahi makamında mülakat ederek ilçedeki icraat üzerine düşünüm alış verişinde bulundu.

Daha bilahare Hamamönü Camiinde ve Müradin Camisi’nde incelemelerde kâin Şentürk, Başkan Badiye ve beraberindekiler icraat karşı yetkililerden vukuf aldı.

Müradin Camisi’ni mülakat sırasında mütekellim Başkan Çöl, Sandıklı’da tarihi dokunun bozulmadan ati nesillere aktarılması için yapılan çalışmaların heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Kütahya Evkaf Havza Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli yerine yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek artık yapılan icraat karşı kendileriyle istişarelerde bulunduk. Hamamönü Camii’sinde yapılan çalışmalarının bitmesiyle alay malay inşallah Müradin Camii içre yenileme çalışmalarımızı başlatacağız.” dedi.

Share: