Kütahya haberi… Bakan Kasapoğlu, Kütahya’da yeni stadyum yapılacak araziyi inceledi

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Kütahya’da bu sene kullanılmamış stadyum temelinin atılması planlanan arazide inceleme yaptı.

Bazı açılış ve programlar amacıyla kente mevrut Kasapoğlu, yıpranmamış stadın inşa edileceği Akkent Mahallesi bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında Kütahya Valisi Mualla Çelik’ten bilgi aldı.

Kasapoğlu, burada yaptığı açıklamada, etraflı süredir düzenlenen çalışmanın neticelendirildiğini söyledi.

Yeni stadın yapılacağı bölgenin spora nazik yardım sağlayacağını belirten Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Bulunduğumuz bu arazide mensur edilecek Kütahya’mızın yıpranmamış stadı, içindeki alıştırma alanlarıyla, ayrımlı spor salonlarıyla ve yanı başına düz yazı edeceğimiz spor alanlarıyla hele saftirik sporu geliştirme noktasına şişman bakım verecek. İnşallah projeyi zaman itibarıyla başlatıyoruz. Hem uygulama noktasında hem birlikte farklı maharet noktalarda hızlıca duruluk alacağız. Bu stat Kütahya’mıza, bölgemize seslenme edecek, eskimemiş yıldızlar yetiştirecek, keyif yoğun müsabakalara hayal olacak. Bölgemizi hayatiyetli ve çağdaş benzeri altyapıyla kavuşturacağız.”

Kentteki programı kapsamında esnaf ziyareti üstelik gerçekleştiren Icra Vekili Kasapoğlu, Kütahya Keyif Bilimleri Üniversitesinin (KSBÜ) eskimemiş rektörlük binasının açılışına katıldı.

Daha sonraları Kütahya Valiliğini ülfet eden Kasapoğlu, Vali Çelik’ten kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Share: