Kütahya ruzname haberleri… Cumhurbaşkanlığı makasını Kütahya’ya getirdi

Cumhurbaşkanlığı makasını Kütahya’ya getirdi

KÜTAHYA – Kütahya’nın Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Ruh, Muhtarlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı vasıtasıyla planlı programa katıldı. Törende Cumhurbaşkanlığınca protokole çağırma edilen Muhtar Nurcan His Reisicumhur ve Bakanlar ile alay malay sahnede kurdele keserek Cumhurbaşkanlığı makasını Kütahya’ya getirdi.

Muhtarlar Haset dolayısıyla 20 bin kişinin katılımıyla düzenlenen Ankara’daki programa katılan Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Ruh törende Cumhurbaşkanlığınca protokole çağırma edildi. Programda İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve mütenevvi bakanlarla birlikte sahnede ana atma ve küşat kurdelelerini kesen mahdut insanlar beyninde yer alan Ruh Ankara programını değerlendirdi. Ruh, Cumhurbaşkanlığı makasını Kütahya’ya getirmekten ortalık bahtiyar olduğunu ifade etti.

Erdoğan ve bakanlarla kurdela kesti

Türkiye’nin önünde programda esas atma ve açım kurdelesini keserek Cumhurbaşkanlığı kurdelesini ve makasını Kütahya’ya ifade etmek benim amacıyla gururdu diyen Fatih Mahallesi Nurcan His, “Ankara’da ki izlence benim amacıyla bildirme güzel muhtarlar haset hediyesi oldu. Türkiye genelinde 20 bin muhtarımızın katıldığı tıpkısı törene Cumhurbaşkanımızın davetlisi namına oraya gittik. Alana gelmeden önceki bana ayrımsız telefon geldi ve protekolde yeriniz var dediler. Henüz sonra ego protekolde kim yere gidince çok şaşırdım zira Reisicumhur ve Bakanlarla bir yerde oturuyordum. Oradaki programda Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir protekolde oturmak ve Kütahya’mızı işaret etmek benim için tıpkı değer donör buut oldu. Protekolde Sayın Binali Saika ve Milli Defans Bakanımız Hulisi Akar ile baş başa oturdum. Sayın bakanlar ile iyicene ayrımsız kardeş kardeş ettik. Yaptığım hizmetlerin karşılığını bu şekilde aldığımı hissettim orada. Daha sonradan bana gene telefon geldi ve Sayın Cumhurbaşkanın hitaplarının arkası sıra İçişleri Bakanımız ile sahneye gelmem istendi. Bizde Sayın Bakanımız Süleyman Aristokrat ile sahneye çıktım ve cümle Türkiye’nin uğrunda programda temel atma ve açım kurdelesini keserek Cumhurbaşkanlığı kurdelesini ve makasını Kütahya’ya ifham etmek benim amacıyla gururdu. Kütahyamızı yeryüzü dolgunca şekilde dubara ettiğimize inanıyorum” diyerek konuştu.

Ruh, Türkiye’nin ilk faziletli lisanslı muhtarı

Sahnede Cumhurbaşkanı ile kardeşçe fail Muhtar Nurcan Kalp, “Programda sayın Cumhurbaşkanımızın hitaplarının arkası sıra Bakanlar ve Milletvekilleri ile birlikte sahneye çıktık. Orada Bakanımız Binali Saika, Cumhurbaşkanımıza beni ‘Türkiye’nin evvel yüksek lisanslı muhtarı, temizini muhtarlık üzerine yaptı’ kendisine tanıttı. Cumhurbaşkanımız ise katlanılamaz ayrımsız molekül dedi ve beni kutlama etti. Henüz sonra köle Aile ile ilişik çalışmalar yaptığımı anlattım kendilerine. Cumhurbaşkanımızda ‘böyle enerjik aynı muhtarımız var kul gururlandım onurlandım sizinle, başarılarınızın devamını dilerim. Hiç vazgeçmeden çalışmalarınıza devam etmenizi istiyorum’ diye beni onure ettiler” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarında bindi verenlere teşekkürname fail Kocabaşı Nurcan Ruh, “Kütahyalı benzeri karı kocabaşı olarak orada yatmak beni haddinden fazla bahtiyar etti. Orada yaşadığım bayram ve bahtiyarlık amiyane haddinden fazla adamakıllı benzeri kalp oldu benim için. Mahallemde yaptığım çalışmaların karşılığını aldığımı düşünüyorum. Ilkin ailem ve mahalle sakinlerim koyulmak için beni desteleyen herkese teşekkürname ederim” diye niteleyerek konuştu.

Share: