Kütahya ve Balıkesir’de içtimai bölük projesi üzere başvurular alınıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu balaban içtimai göz projesi kapsamında Kütahya ve Balıkesir’da de vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

Projeyle, 1800 konutun inşasının planlandığı Kütahya’birlikte kampanyaya direkt banka üzerinden müracaat etmek isteyenler, belgelerini görevlendirmek için Halk Bankası şubelerine giderek müracaatların geçmiş gününde işlemlerini yaptırdı.

Bankanın uğrunda muntazır vatandaşlardan Nazmiye Güreşçi, AA muhabirine, bugüne büyüklüğünde ev sahibi olamadığını, projeden umutlu olduğunu söyledi.

Pehlivan, “Proje amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çokça teşekkür ederim. Allah başımızdan natamam etmesin. Bu ve benzer projelerle insanlarımıza apotr oluyor.” dedi.

Mustafa Kargı da birçok kişinin TOKİ yardımıyla sülale sahibi olduğunu dile getirdi.

Balıkesir

Balıkesir’üstelik düz yazı edilecek 3 bin 750 toplumsal ev üzere başvurular Umum Bankası ve Tarım Bankası yoluyla alınıyor.

Müracaatların evvel gününde banka şubelerine mevrut vatandaşlar, lüzumlu belgelerle işlemlerini yaptırarak isimlerini listelere yazdırdı.

E-oran yoluyla bile alınan başvurular 31 Ekim’üstelik sona erecek.Share: