Kütahya’da esrar operasyonu

Kütahya’da mızrap madde sattığı tayin edilen 3 şüpheli, Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak denetim makbuz.

Alınan bilgiye bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekiplerince memleket merkezinde metal madde ticareti fail şahıslara müteveccih yapılan çalışmalarda, M. A. isimli şahsın esrar yön ticareti yaptığı yönünde bilgiler elde edilerek, zat hakkında çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucu yakalanan ve maden madde satın aldığı belirlenen 3 kullanıcı şahsa muamelat yapıldı. Bu şahıslardan, 16,12 gram bonzai,1,22 gram metamfetamin ve 2,36 gram tütün maddesi ele geçirildi.

M. A.’nın birlikte suç ortağı M. E. A. ve B. K. isimli münasebetsiz şahıslar ile gelişigüzel eroin yön temini üzere memleket dışına gittiği tespit edildi. Şahısların bulunduğu açkı Kütahya girişinde durduruldu, araçta, çevirgeç süresince kâin şahısların üzerinde ve şahısların ikametlerinde yapılan aramada, 38,53 gram metamfetamin, 1 nüsha payp ve 1 nüsha kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Şüpheli kişiler karşı Eroin yahut uyarıcı bap yapım ve ticareti suçundan İşlem yapılırken, adli makamlara çıkarılmak için gözaltına alındı. – KÜTAHYA

Share: