Kütahya’da kalbinde kodes olan gailesiz eş sınırlanmış yöntemle tedavi edildi

Kütahya’da, gittiği hastanede kalbinde mahpushane olduğu belirlenen canlı kadına tutkun yöntemle müdahale edildi.

Aslı Delimsirek (22), nefes darlığı, halsizlik ve yorgunluk ve çarpıntı gibi şikayetlerle Kütahya Aksakal Çelebi Terbiye ve Araştırı Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’ne başvurdu.

Tetkiklerinde, kalbinde anadan doğma mapushane olduğu tayin edilen Delicesine’in, vabeste yöntemle tedavisine değişmeyen verildi.

Anjiyo ünitesinde Prof. Dr. Mehmet Uca Astarcıoğlu, Doç. Dr. Taner Rahat, Doç. Dr. Rahmi Özdemir ve anjiyografi ekibi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tababet Fakültesinden destek amaçlı mevrut Prof. Dr. Nazmi Çelimsiz ve Dr. Kaan Yıldız’ın görev aldığı uygulama, yaklaşık 3 saat sürdü.

Serviste Şahin’i mülakat fail Prof. Dr. Astarcıoğlu, gazetecilere, normalde kalpte 4 makule dam olabildiğini ve bunların 3’ünün faaliyetler ile kapatılabildiğini, kendilerine başvuran hastada üstelik ameliyatla kapatılması gereken tıpkı ihtisas deliği tespit ettiklerini söyledi.

Hastanın cerrahi müdahale istememesi üzerine farklı bire bir yolla ruh deliğini kapatabilmenin yollarını araştırdıklarını aktaran Astarcıoğlu, “Yaptığımız kıymetlendirme sonrasında tomografi sonucunda duygu deliğini faaliyetler olmadan kapatabileceğimize karar verdik. Hastamızın his deliğini ameliyatsız yerine stentleme yöntemi ile liyakatli tıpkısı şekilde kapattık.” ifadelerini kullandı.

Astarcıoğlu, hastanın tedavi sonrasında hızla ayağa kalkabildiğini aktardı.

Doç. Dr. Rahmi Özdemir dahi Kütahya’dahi ekip kendisine başarılı benzeri himmet gerçekleştirdikleri üzere bahtiyar olduklarını belirtti.

Aslı Delimsirek ise faaliyetler olmadan sağlığına kavuşmasını sağlayıcı doktorlara ve ekibe teşekkürname etti.

Share: