Kütahya’da “Sayısal Okuryazarlık Portalı” projesi semineri gerçekleştirildi

Bilecik Valiliği İl Planlama ve Eş Güdüm Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan “Dijital Okuryazarlık Portalı” Projesinin semineri düzenlendi.

Kütahya’daki tıpkı otelde planlı seminere proje ortakları, Bilecik basın temsilcileri, muhtarlar, TSK temsilcileri, gazilerden oluşan 67 güç katıldı.

İl Planlama ve Eş Güdüm Müdürü İbrahim Bektaş, yaptığı konuşmada, proje amacının sosyal hayat, gelişim ve bildirişim kabilinden hayatın temas alanında saha kayran bireylere, akla yatkın ve emniyetli bilgilere ulaşma, elde ettiği vukuf ve belgeleri çözümleme, sorgulama, istimara ve bireysel sorumluluklarının tıpkısı gereği kendisine sayısal okuryazarlık becerilerinin yöntem ve tekniklerini öğreten bire bir e-öğrenme semineri olduğunu söyledi.

Ardından Sır Coşkuner, dijital okuryazarlık, hikmet düzensizliği, ve dezenformasyon ile savaşım üstüne, Dijital medya Kurucu Direktörü, Sayısal Reis Okan Özbay, sayısal okuryazarlık ve dijital medeniyetler çatışmasında sayısal hakimiyet konusunda, Miğfer Akkuş, dijital iletişim araçları, metaverse ve web 3,0 üstüne, konularında lokma gerçekleştirdiler.

Konferans böylelikle kamu katılımcılara Iştirak Sertifikası arz edildi. – BİLECİK

Share: