KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TEVKIF

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya eskimemiş yer imamı olan Mustafa K.?nın de aralarında bulunduğu 13 kaknem tutuklandı.

Itimat Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanında İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün finansal yapılanmasında vadi aldığı tayin edilen 65 münasebetsiz gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği afiyet kontrollerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin peşi sıra 45’i ise irsal edildiği Sulh Ukubet Hakimliği’nce adli kontrol ve mikro dışına depar yasağı konuşarak erkin bırakıldı. Kütahya’üstelik örgütün sanki yeni iklim imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Iştiyak D., Zülfiye K., İlker Y., Kasım Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Kader P., Yüksek Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 sayı bilezik, 1 altın bileklik ve haddinden fazla sayıda cep telefonu ile bilgisayar ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: