Kuzusu, evinin ve şehrin maskotu oldu

Kuzusu, evinin ve şehrin maskotu oldu

Kırşehir’de evinde kuzu mugaddi Badiye, kuzusuna olan ilgiden memnun

KIRŞEHİR – Kırşehir’de evinde kuzu mugaddi zinde kız, kuzusunu bezleyip gezdiği şehrin maskotu oldu.

Gelişigüzel sabah evinde birlikte yaşadığı kuzusunu gezmeye çıkaran 15 yaşındaki Badiye Ziyalı Tekcan, vatandaşların gösterdiği ilginin kendisini huzurlu ve mutlu ettiğini söyledi. Kuzusuna bağladığı bebek bezi ile Kırşehir’üstelik ilişki odağı olduklarını anlatan Çöl, bayağı yaşlarından itibaren evlerinde kuzu meşgul olmak istediği ama annesinin kuzu ahretlik fikrine ısıdam bakmadığını belirtti. Kuzusunun yanından hiç ayrılmadığını aktaran Beyaban, “Bariz öğretim 10. derslik öğrencisiyim. Basit yaşlarımdan itibaren kuzu isteğim vardı. Annem bakamayız demişti. Babamın arkadaşının yanına gitmiştik. Orada çok kuzu vardı. Annesinin öldüğünü söylediği kuzu vardı bakar mısın deyince aldık ve o günden sonra bütün benimle oldu” dedi.

“Şehirde hayranları çoğaldı”

Kırşehir sokaklarında bezle altını bağladığı kuzusunu gezdiren Kumluk, kuzusuna olan ilginin üstelik arttığını belirterek, “”Benimle uyuyor. Ego besliyorum. Ego çıkınca arkamdan ‘meliyor’ ben besliyorum. Gelişigüzel geziyoruz, adamakıllı geçenek geçiriyoruz şehirde bile hayranları çoğaldı. Kendime ilgili olan kedim ve köpeğimde var ama kuzu ayrı tıpkısı iştiyak ve zevk. Hariç çıktığımızda insanlar bizi iyice karşılıyor. Kuzuma hayran kalım fotoğraf çektiriyorlar. İnsanların ilgisi kuzumun de hoşuna gidiyor. Altını bağlıyoruz zira çevreyi ve evi de koruyoruz” şeklinde konuştu.

“Hayvanlara engel verenleri anlamıyorum”

Kuzusu ile alay malay uyuduğunu ifade fail Çöl, hayvanlara beis veren insanları anlamadığını dile getirerek, “Kuzum 5-6 günlüktü bana geldiğinde biz gelişigüzel uyuyoruz. Hayvanlara kötülük veren insanları anlamıyorum. Kuzum şuan iki maaş şüphesiz ayrılacağız bilemiyorum. Kuzuma ‘Cemile’ adını verdim. Sokağa önce çıkardığımda insanlar garipsedi. Bezinin olması onlara garip geldi. Köpeklere arka giydiriyorsunuz onu illet somurtkan karşılamıyorsunuz? Köpekler zahir bir hissiyat ile arkanızdan geliyor ise kuzum dahi benim arkamdan geliyor. Kuzum birçok hayvandan bile akıllı. Neyi zahir yapması gerektiğini öğrendi” diyerek konuştu.

Sokaklar kuzunun gezdiğini gören vatandaşlar ise, artağan eli nimetli fotoğraf çekerek, kuzuyu seviyor.

Share: