Lastiği patlayan cip, TIR’a arkadan çarptı: 1 ölmüş, 2 yanık

AKSARAY’da sol arka lastiği patlayan cipin kontrolden çıkıp TIR’a arkadan çarptığı kazada, 1 hayat öldü, 2 kişi da yaralandı.

Kaza, saat 06.30 sıralarında Aksaray- Ankara esmer yolunun 46’ncı kilometresinde meydana geldi. Kocaeli’nden Aksaray’a arkadaşlarıyla birlikte aynı inşaata çalışmaya mevrut Ercan Kaya (33) yönetimindeki 34 FDD 468 plakalı cip, Ahmet Adlı’nün (30) kullandığı 51 ABH  290 plakalı araba parçası iki canlı TIR’a arkadan çarptı. Bire Bir bölümü dorsenin altına girip hurdaya dönen cipin civar salim koltuğunda oturan Düş Saraclar (22) yaşamını yitirdi, sürücü Ercan Kaya ile Ünal Gönül Rahatlığı (43) ise yaralandı. İhbar üzerine kaymakamlık yerine itfaiye ve sağlık ekipleri atıf edildi.

Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Saraclar’ın cesedi ise itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldıktan sonraları benzeri hastanenin morguna gönderildi.CİP SÜRÜCÜSÜ ‘LASTİĞİMİZ PATLADI’ DEMİŞTIR şoförü Ahmet Ünlü, ” İstanbul’dan Adana’ya gidiyordum. Şeb tesislerde yatıp dinlendim. Henüz az buçuk önce yola çıkmıştım. 400 ile 500 metre gelince çabucak arkamda toz yaman oldu. Ben bile lastiğim patladı sandım ve miftah aylı olanca zor durdurdum. Kaymakamlık olduğunu görünce durumu polis güçleri ekiplerine bildirdim. Ilçe eden sürücünün yanına gittim ‘Abi ne oldu, uyudunuz mu?’ dedim. ‘Yok abim uyumadık. Lastiğimiz patladı’ dedi. Arkadaşı birlikte ‘Ben uyuyordum’ dedi'” diyerek konuştu.

Kaza ile ilgilendiren sormaca sürüyor.

Share: