LGS 1. aktarım (2. yeğleme) hangi zaman, ne tarihte? MEB LGS 2022 nakil tarihleri

LGS 1. nakil (2. tercih) ne antlaşma, hangi tarihte? MEB LGS 2022 aktarım tarihleri

LGS al sonuçları açıklaması sonrasında nakillerini sığdırmak talip adaylar amacıyla 1. Aktarım işlemleri başlayacak. Tamam, MEB LGS 1. nakil hangi devir, hangi tarihte? LGS aktarım sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ortaöğretim nakil tarihleri…

23.07.2022 09:07 Serencam Güncelleme: 23.07.2022 09:09

A A
Abone ol Google News’de Paylaş FlipBoard’da Paylaş

Bilgelik bitmeme ediyor

Haberin devamı

Veri devam ediyor

Haberin devamı

LGS’birlikte tercih sürecinin sona ermesinin arkası sıra dek sonuçları amacıyla kalın kafalı tadat başladı. Kapan sonuçlarının car edilmesinin ardından aktarım yaptırmak talip adaylar amacıyla kullanılmamış tıpkı tercih süreci başlayacak. Tamam, nakiller ne tarihlerde olacak ve sonuçları ne antlaşma car edilecek?

LGS 1. NAKİL (2. TERCİH) NE AHIT, HANGİ TARİHTE?

Yerleştirmeye anne 1. nakil yeğleme başvuruları 25 Orak Ayı ve 29 Orak Ayı tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar ise 1 Ağustos’ta açıklanacak.

Yerleştirmeye asıl 2. nakil tercih başvuruları 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında alınacak. Sonuçlar ise 8 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Boş küsurat kontenjanlara, tek yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Sistem ve Nakil Komisyonlarınca Alengir Başvuruları 9-17 Ağustos tarihleri aralığında alınacak.

LGS 2022 yeğleme sonuçları hangi antlaşma açıklanacak? MEB LGS yeğleme sonucu meb.gov.tr

Share: