Macar kurtarıcıların unutmayacağı şiddetli: Mualla

Macaristan’dan mevrut Pest ili kurtarma ekibi, zaman birey ayrımsız paylaşım yaparak saatler süren kurtarma düzentileme sırasında hayata veda eden 15 yaşındaki Büyük’yi andı. Macar ekip paylaşımda “Konuşmadığımız ayrımsız madde var zira bizi da etkiledi. Canan Büyük, seni sonsuza kadar unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Macaristan’ın Pest ilinden gelerek yer sarsıntısı bölgesinde Macaristan kurtarıcılarına katılan taharri-istirdat ekibi, bugün fert aynı paylaşım yaptı. Depremlerin geçmiş gününden itibaren çoğunlukla çalıştıkları Hatay’dan istirdat hikayelerinden ve görüntülerinden paylaşım işleyen kol, kurtarmaya çalıştıkları ancak aldığı eleştiri yaralardan belde hayata veda eden Büyük’yi andı.

Depremler meydana geldiğinde 5 katlı binanın 3’üncü kattaki evlerinde kâin 15 yaşındaki Ulu ve ailesi, daireyi terk ederken binanın çökmesi sonucu sıkışık basak boşluğunda gerileme altında kaldı. 32 saat depresyon altında artan Şanlı ve ailesini çok keskin tıpkısı durumda bulduklarını anlatım eden kadro, mufassal benzeri çalışmayla dar bir açıklıktan Mürtefi’ye ve ailesinden 2 kişiye ulaştı. Macar kol, çalışmalara devam ettiklerini ancak eleştiri yaralar alan aileden iki kişinin bu sırada yaşamını yitirdiğini ve cebren ilerleyerek yurt boşluktan Ulu’ye ulaştıklarını tabir etti.’SONSUZA KADAR UYUYAKALDI’Büyük’nin bacaklarının enkazın altında ezildiğini belirleyen kadro, saatlerce savaş verdi. Mücadeleyi kaybeden Macar grup “Konuşmadığımız aynı şey var zira bizi de etkiledi. Sevgili Mualla, seni sonsuza büyüklüğünde unutmayacağız” sözleriyle Şanlı’nin hikayesini anlattı. Grup paylaşımda şu sözlere vadi verdi; “Elini tuttuk, karnını doyurduk, güvendik zira onu edisyon durumdan eskiden kurtarabileceğimize inandık. Kurtarma sırasında Uca’nin bacaklarının kesilmesi serencam ayrımsız yıldız olarak ortaya daha çok, bu yüzden Hollandalı ekibin doktorlarına danıştık, ancak içtima darlığı nedeniyle yapılabileceğini düşünmediler. 38 saat gelişigüzel savaştıktan sonradan Mualla, sonsuza büyüklüğünde uyuyakaldı… Onu kurtarmayı başaramadık.”

Share: