Malatya amacıyla tarım raporu hazırlandı

Malatya tarımı ile ilgili sorun ve hal önerileri görüşülerek, Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na koymak amacıyla ifade edildi.

Malatya’daki, Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na kapalı kuruluşlar arasındaki koordinasyonun sağlanarak işbirliğinin artırılması için, “İl Eş Güdüm ve Kıymetlendirme Toplantısı” nın 3’ncüsü, Huy Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Toprak Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Yapılan İstişare toplantısına, Ekincilik ve Orman İl Müdürü Tahir Macit’in koordinatörlüğünde, Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük, Sultansuyu Ekincilik İşletmesi Başmuallim Vekili İdris Tanrıkulu, Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdür Muavini Sinan Çolak, Şeker Hastalığı Fabrikası Müdürü Suat Altun, Natür Siper ve Milli Parklar Büro Müdürü Mihriban İncibaş Çay katıldı.

Toplantıda, “İl genelinde aynı eski toplantıdan itibaren gerçekleşen ve gerçekleşmesi memul koca konular müşavere edildi. Daha sonra Natür Koruma ve Milli Parklar Idarehane Müdürü Mihriban İncibaş Öz marifetiyle yapılan çalışmalar ile ilgili lokma tatlısı yapıldı.

Sunumun ardından, Malatya tarımı ile ait tıpkısı önceki toplantıdan itibaren gerçekleşen ve gerçekleşmesi melhuz önemli konular, sorun ve hal önerileri görüşülerek Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na çekmek amacıyla anlatım edildi. – MALATYA

Share: