Manisa haberi… Karşıyaka ve Manisa BŞB’den derbili start

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Bulak Karşıyaka ve Manisa Büyükşehir Belediyespor, yıpranmamış sezonu erte Iye derbisiyle açacak. Mustafa Eksiksizlik Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’ndaki maçın çekicilik atışı saat 15.30’dahi yapılacak. Manisalı taraftarlara birlikte açıkça olan karşılaşmanın bilet fiyatları mektepli 40, parçalanmamış 70, VIP bilet 250 TL adına belirlendi.

Süper Kütle kurulduğundan beri yıllardır hiç saf düşmeyip ligin en deneyimli kulüplerinden olan Karşıyaka, yeni sezon öncesi 12 transferle kadrosunu yukarıdan tırnağa yeniledi. Başantrenör Basiret Sarıca yönetiminde üst üste 4’üncü sezonunu geçirecek Kaf-Kaf, ilk hafta kazanıp FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çarşamba haset AEK’yla oynayacağı pik moralli çıkmayı hedefliyor. Kurulalı daha 5 yıl olan Manisa Büşükşehir Belediyespor ise başantrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde basamakları aceleten çıkıp bu mevsim ilk defa Süper Loda’e yükseldi. Sezona galibiyetle girmeyi hedefleyen Manisa ekibinde Ceyhun Cabadak, önce hafta bünyesinde yetiştiği bozuk kulübü Karşıyaka’ya rakip olacak. Manisa BŞB’nin genel menajerliğini da Kaf-Kaf’ta senelerce oyuncu olup peşi sıra genel menajerliği yürüteç Nihat Mala yapıyor.

YAŞAR MORALİPınar Karşıyaka, bakir zaman öncesi kulübün yıllardır bildirme iri destekçisi olarak 25 yıldır anatomi sponsorluğunu işleyen Yaşar Holding yönetimiyle yemekte ayrımsız araya geldi. Yaşar Holding Umumi Heyet Başkanı Feyhan Yaşar ve başkanvekili İdil Yiğitbaşı’nın sülale sahipliğinde planlı muarefe yemeğinde ana ortaklık yöneticileri ile Karşıyaka yönetimi, Bulak Karşıyaka idari kadrosu ve basketbol takımı buluştu.Davette enformasyon fail Feyhan Yaşar, “Pınar Karşıyaka, başarıları ile bizlere her ant gurur veriyor. Yeni sezonda yeni başarılarla kibirlenmek istiyoruz” derken, İdil Yiğitbaşı ise “2022-2023 sezonunda Bulak Karşıyaka’dan bökelik bekliyor, takımımıza yeni sezonda başarılar diliyoruz” dedi.

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, fahri başkan Selçuk Yaşar’ın ve Yaşar Topluluğu’nun Karşıyaka Spor Kulubü’nü 65 yıla andıran süredir desteklediğinin ve bunun dünyada bile örnek olduğunun altını çizdi. Başantrenör Idrak Sarıca ise “Yenilenen kadromuz ile hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılı tıpkı mevsim geçireceğimize inancımız yekpare” dedi.

Share: